settings icon
share icon
Pytanie

Czy możliwe jest aby jakieś księgi zostały jeszcze dodane do Biblii?

Odpowiedź


Nie ma żadnego powodu by przypuszczać, iż Bóg doda jakieś nowe objawienie do Swojego Słowa. Biblia rozpoczyna się wraz z początkiem ludzkości- 1 Księga Mojżeszowa- i kończy przy końcu ludzkości- o czym czytamy w Księdze Objawienia św. Jana. Wszystkie kwestie wspomniane pomiędzy tymi okresami, mają posłużyć ludziom wierzącym jako prawdy w życiu chrześcijańskim. Czytamy o tym z 2 listu do Tymoteusza 3.16-17, „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.”

Gdyby zostały dodane jakieś inne księgi do Biblii, to byłoby to równoznaczne z powiedzeniem, że dzisiejsza Biblia jest niekompletna, że nie mówi o wszystkim o czym powinniśmy wiedzieć. Mimo, iż znajdują się tam słowa, które bezpośrednio dotyczą Księgi Objawienia św. Jana, to jednak uczą nas ważnej prawdy na temat dodawania czegokolwiek do Słowa Bożego: „Ja oświadczam każdemu, kto słucha słów proroctwa tego zwoju: Jeśli ktoś coś do nich dołoży, dołoży mu Bóg klęsk opisanych w tym zwoju. A jeśli ktoś coś odejmie ze słów tego proroctwa, temu Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w świętym mieście...”

Wszystko co powinniśmy wiedzieć jest już zawarte w 66 księgach Biblii. Nie ma żadnej sfery życia, której Pismo Święte by nie poruszało. To, co zostało zapoczątkowane w 1 Księdze Mojżeszowej znajduje rozwiązanie w Księdze Objawienia św. Jana. Biblia jest w całości pełna i wystarczająca. Czy Bóg mógłby coś jeszcze do niej dodać? Oczywiście, że mógłby. Aczkolwiek, nie istnieje żaden biblijny czy teologiczny powód, dla którego moglibyśmy przypuszczać, że tak uczyni.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy możliwe jest aby jakieś księgi zostały jeszcze dodane do Biblii?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries