settings icon
share icon
Pytanie

Co to znaczy poznać Jezusa?

Odpowiedź


Gdy ludzie mówią o "poznaniu" Jezusa, odnoszą się do posiadanej z Nim relacji. Bycie chrześcijaninem jest czymś więcej aniżeli posiadaniem wiedzy o Jezusie; bycie chrześcijaninem jest poznaniem Go osobiście. Jezus mówił o potrzebie poznania Zbawiciela, gdy modlił się, "aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś" (Ew. Jana 17.3).

Jedną rzeczą jest poznanie faktów na temat, np. jakiegoś bohatera sportowego, a całkiem odmienną bycie przyjacielem tego sportowca. Możesz przeczytać każdy artykuł na temat tego bohatera, zapamiętać każdą statystykę oraz zebrać dużo pamiątek, a jednak nigdy tak naprawdę nie poznać samego sportowca. Aby prawdziwie poznać bohatera sportowego, musiałbyś uczynić o wiele więcej aniżeli tylko patrzeć jak gra. Musiałbyś mieć z nim relację, opartą na wspólnym spędzaniu czasu i regularnej rozmowie. Gdy dana osoba naprawdę zna Jezusa, znajomość ta jest oparta na relacji; spędzają razem czas i regularnie ze sobą rozmawiają. I gdy znamy Jezusa, znamy też Boga. "Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy" (1 Jana 5.20a).

Jak możemy poznać Jezusa? Rzymian 10.9 mówi, "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." Musisz uwierzyć, że Jezus jest Panem i że powstał z martwych. Powodem dla którego umarł była zapłata za nasz grzech (1 Piotra 2.24).

Gdy ufasz Chrystusowi, otrzymujesz Jezusa i stajesz się częścią Jego rodziny (Ew. Jana 1.12). Dodatkowo, Ew. Jana 3.16 mówi, że otrzymujesz życie wieczne: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." To życie dotyczy wieczności z Chrystusem i jest dostępne dla Ciebie i każdego, kto uwierzy w Chrystusa.

Efezjan 2.8-9 wyjaśnia jak zbawienie jest efektem Bożej dobroci: "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił." Poznanie Jezusa w zbawieniu nie opiera się na tym, co sami czynimy; poznanie Jezusa zaczyna się wiarą w Niego, a nasze stałe budowanie relacji z Nim jest zawsze zakorzenione w wierze.

Nie ma szczególnej modlitwy, którą musisz się modlić, aby poznać Jezusa i mu zawierzyć. Jednak można wykorzystać poniższą modlitwę, aby wyrazić swoją decyzję zawierzenia Jezusowi Chrystusowi:

„Drogi Boże, zdaję sobie sprawę, że jestem grzesznikiem i nigdy nie mógłbym dotrzeć do nieba dzięki własnym dobrym uczynkom. W tej chwili pokładam swoją wiarę w Jezusie Chrystusie jako Synu Bożym, który powstał z martwych, aby dać mi życie wieczne. Proszę wybacz mi moje grzechy i pomóż mi żyć dla Ciebie. Dziękuję za przyjęcie mnie do swojej rodziny i obdarowanie mnie życiem wiecznym.”

Czy podjąłeś decyzję odnośnie Chrystusa dzięki temu, co tutaj przeczytałeś? Jeśli tak, prosimy kliknij w przycisk "Dzisiaj przyjąłem Chrystusa"

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co to znaczy poznać Jezusa?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries