settings icon
share icon
Pytanie

Czym jest zwołanie?

Odpowiedź


Zwołanie to zwołane zgromadzenie. Zwołania nakazane w Prawie Mojżeszowym odbywały się w specjalne dni religijne, które wymagały zgromadzenia ludu Bożego. Niektóre tłumaczenia nazywają zwołania w Prawie "świętymi zgromadzeniami".

Niektóre przykłady zwołania w Biblii to szabaty (Księga Kapłańska 23:2-3); Pięćdziesiątnica (Księga Kapłańska 23:21); Pascha (Księga Wyjścia 12:16; Księga Kapłańska 23:7); oraz Święta Tygodni, Namiotów i Trąb (Księga Liczb 28:26; 29:1; Księga Kapłańska 23:35-36; 23:24). Święto Przaśników wymagało dwóch świętych zgromadzeń, jednego pierwszego dnia i drugiego siódmego dnia (Wj 34:18). Każdego roku, dziesiątego dnia siódmego miesiąca obchodzono Dzień Pojednania; Izraelowi nakazano pościć w tym dniu i gromadzić się w przybytku lub świątyni. Nazywano to "świętym zgromadzeniem" (Kapłańska 23:27; Liczb 29:7, ESV).

Obecnie słowo zgromadzenie używane w kontekście religijnym jest często kojarzone ze zwołaniem synodu, rady, która spotyka się w celu podjęcia decyzji w sprawie doktryn lub zastosowania doktryn w organizacji. Zgromadzenie może być ważnym spotkaniem kościelnym, spotkaniem akademickim prowadzonym przez uniwersytet, spotkaniem absolwentów na uczelni, spotkaniem urzędników zarządzających w celu obsadzenia stanowiska kanclerza lub innego wysokiego urzędu, lub po prostu ceremonią ukończenia szkoły.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym jest zwołanie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries