settings icon
share icon
Pytanie

Od którego roku życia osoba jest na tyle dojrzała, by świadomie przyjąć Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela?

Odpowiedź


Nie ma żadnego określonego wieku od którego można przyjąć zbawienie. Sam Jezus powiedział, „Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios” (Ew. Mateusza 19.14). Gdy tylko dzieci są na tyle duże (dojrzałe), aby rozumieć że są grzesznikami (Rzymian 3.23), że Jezus umarł, aby zapłacić karę za ich grzech (Rzymian 5.8; 6.23), i że muszą zaufać Jezusowi, jako jedynej drodze zbawienia (Ew. Jana 3.16), to są dostatecznie dojrzałe, aby być zbawione.

Dziecko nie musi rozumieć całej złożoności różnych aspektów związanych z doktryną zbawienia. Ważne jest, aby rodzice upewnili się, że ich dzieci rozumieją podstawowe kwestie (o jakich wspomnieliśmy powyżej), lecz obietnica z Dziejów Apostolskich 16.31 jest prawdziwa zarówno odnośnie dorosłych jak i dzieci: „Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony.”

Małe dzieci, czy urodzone w rodzinie ludzi wierzących czy niewierzących, mogą być wybrane przez Boga, odkupione krwią Chrystusa, i mogą doświadczać dzieła Ducha Świętego w ich sercach, a zatem wejść do królestwa. To, w jakim momencie swojego życia sobie to uświadomią różni się u każdego dziecka. Niektóre młodsze dzieci mają szczególnie wrażliwe serca i słysząc o tym, że Jezus za nich umarł, od razu stają się świadome swojej grzeszności i czują się gotowe, by odpowiedzieć na Jego miłość. Inni, posiadający bardziej zamkniętą osobowość mogą nie uświadomić sobie tego, aż do momentu gdy będą sporo starsze. Tylko Pan zna myśli serca i ufamy mu, że „przyszedł [...] aby szukać i zbawić to, co zginęło” (Ew. Łukasza 19.10), zgodnie z jego doskonałą wolą i we właściwym czasie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Od którego roku życia osoba jest na tyle dojrzała, by świadomie przyjąć Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries