settings icon
share icon
Pytanie

Jestem zaręczona/ zaręczony i mieszkam z osobą niewierzącą. Co powinienem/ powinnam zrobić?

Odpowiedź


Nie ma wątpliwości, że znajdujesz się w trudnej i bolesnej sytuacji. Twoje pytanie pokazuje, że nie zagłuszyłeś swoich uszu przed Bogiem i Jego dobrą wolą wobec ciebie. Twoje obawy są wynikiem słuchania Bożych szeptów ostrzegających przed niebezpieczeństwem. Duch Święty prowadzi cię do sprawiedliwości.

Jako dziecko Boże masz obowiązek czynić to, co słuszne, bez względu na to, jak trudne może to być. Skoncentruj się na tym, co Bóg powiedział w swoim Słowie i zaufaj Mu, że poprowadzi cię w podejmowaniu kolejnych decyzji w oparciu o Jego życiowe zasady i przykazania. Zaprzestanie współżycia z narzeczonym lub narzeczoną to pierwszy krok. Kolejnym jest zawieszenie małżeństwa.

Biblia mówi, że wierzący powinni poślubiać tylko innych wierzących (2 Koryntian 6:14; zob. także 1 Koryntian 7:39 - ten werset odnosi się konkretnie do wdów, ale zasada "on musi należeć do Pana" jest obecna). Tak więc zaręczyny z niewierzącą osobą są problematyczne.

Jeśli chodzi o twoje warunki mieszkaniowe, co do których jesteś przekonany, dobrze jest słuchać swojego sumienia. List do Rzymian 14:23 mówi: "Jeśli masz wątpliwości, czy powinieneś coś zrobić, grzeszysz, jeśli to robisz. Nie postępujesz bowiem zgodnie ze swoimi przekonaniami. Jeśli robisz coś, co uważasz za niewłaściwe, grzeszysz". Nie bez powodu nie czujesz się z tym dobrze. Słowo Boże jest jasne w kwestii seksu przedmałżeńskiego: "Wolą Bożą jest wasze uświęcenie, abyście unikali niemoralności seksualnej" (1 Tesaloniczan 4:3).

Twoje chrześcijańskie świadectwo jest zagrożone. Grzech seksualny jest czymś, na co Bóg każe nam bardzo uważać: "A rozpusta i wszelka nieczystość lub chciwość niech nawet nie będą wymieniane wśród was, jak przystoi świętym" (Efezjan 5:3). Współżycie przed ślubem zdecydowanie "wskazuje" na niemoralność.

Bóg nie chce, abyś żył/ żyła w stanie grzechu, poczucia winy lub wątpliwości. Aby mieć Jego pełny pokój, podążaj za Nim w pełni. Chociaż twoje szczęście, spełnienie i użyteczność dla Boga są ważne, coś innego jest jeszcze ważniejsze i powinno być twoim głównym celem: wywyższenie imienia Boga i prawdziwe odbicie Jego podobieństwa w tobie. Są to główne powody, dla których Bóg dał ci pokutującą wiarę, abyś przyjął Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela i Pana. Zobacz 1 Koryntian 10:31-32 i Rzymian 8:28-30.

Jako narodzone na nowo dziecko Boże masz silne pragnienie czynienia tego, co słuszne i podobania się Panu pod każdym względem. Droga do świętości jest trudna i wymaga radykalnej zmiany (zob. Mt 5:29-30). Ale w mocy Ducha Świętego możesz tego dokonać.

Czy zaufasz Bogu na tyle, by zrobić to, co mówi? Czy ufasz, że On naprawdę wie, co jest dla ciebie najlepsze? Czy wierzysz, że Bóg ma na względzie twoje dobro?

Szatan jest zwodzicielem. Chciałby oszukać cię, byś uwierzył, że gdy raz podejmiesz złą decyzję, będziesz zmuszony podjąć kolejną lub że jedynym sposobem na rozwiązanie problemów związanych z jedną złą decyzją jest podjęcie gorszej. Ale Bóg daje łaskę, by wyrzec się przeszłości, uwolnić się od oszustw szatana, odzyskać przestrzeń oddaną szatanowi i zostać przywróconym do społeczności ze Zbawicielem. Przeczytaj List Jakuba 4:1-10, skupiając się na wersetach 7-8.

Możesz zaufać Panu, że poprowadzi cię właściwą drogą. Jego droga jest lepsza niż wszystko, co ten świat ma do zaoferowania (Psalm 84:10).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jestem zaręczona/ zaręczony i mieszkam z osobą niewierzącą. Co powinienem/ powinnam zrobić?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries