settings icon
share icon
Pytanie

Czy muszę wyznać cudzołóstwo mojemu małżonkowi/ mojej małżonce?

Odpowiedź


Pytanie o to, czy wyznać grzech cudzołóstwa swojemu współmałżonkowi czy też nie, jest dylematem wielu chrześcijan, którzy niestety uwikłali się w tego typu doświadczenia. Doradcy świeccy zazwyczaj zalecają, aby milczeć na temat swojej niewierności, twierdząc, że więcej szkody wyrządzi się przyznając się do tego. Problem jednak w tym, że taka postawa zatwardza nasze sumienie i nie pozwala odbudować relacji, która byłaby odnowiona, gdyby grzech został wyznany. Jakuba 5.16 mówi: „Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni…”

Apostoł Paweł mądrze stwierdził, „Przy tym sam usilnie staram się o to, abym wobec Boga i ludzi miał zawsze czyste sumienie” (Dzieje Apostolskie 24.16). Mimo, iż cudzołóstwo jest przede wszystkim grzechem wobec Boga, to Biblia również mówi, że nasze ciała nie należą do nas samych, ale również do tych z którymi jesteśmy w związku małżeńskim (1 Koryntian 7.4). Fizyczny aspekt aktu małżeńskiego jest symbolem pokazującym w jaki sposób małżeństwo staje się jednym ciałem (1 Koryntian 6.15-16). Z tych powodów, osoba, która dopuściła się cudzołóstwa, powinna modlić się i poddać się prowadzeniu Ducha Świętego, wyznając niewierność w odpowiednim czasie.

Poczucie winy odczuwane w naszym sumieniu nie odejdzie tylko dlatego, że je zignorujemy. W gruncie rzeczy, może to doprowadzić do poważnych schorzeń natury psychologicznej czy fizycznej. I o ile jest to trudne, by wyznać prawdę swojemu mężowi czy żonie, że nie byliśmy mu/jej wierni, to jest to ważny krok nie tylko ze względu na integralność tego małżeństwa, ale również ze względu na relację pomiędzy tą osobą a Bogiem, aby oczyścić sumienie i znowu żyć życiem świętym i bez winy.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy muszę wyznać cudzołóstwo mojemu małżonkowi/ mojej małżonce?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries