settings icon
share icon
Pytanie

Co to znaczy, że będą wojny i wieści wojenne przed końcem czasów?

Odpowiedź


W części Swojej odpowiedzi na pytanie uczniów, "Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?" (Ew. Mateusza 24.3), Jezus odpowiedział, "Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne" (Ew. Mateusza 24.6). Z powodu słów Jezusa w tym fragmencie, gdziekolwiek pojawia się wybuch konfliktu, szczególnie w okolicach Izraela, wielu ludzi zaczyna się zastanawiać czy nowa wojna jest znakiem końca czasów. Gdyby tylko ludzie przeczytali do końca fragment Ew. Mateusza 24.6- "Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec" [kursywa dodana].

Zrozumienie twierdzenia Jezusa na temat "wojen i wieści wojennych" jakoby oznaczające,

że wojna jest znakiem czasów ostatecznych, jest dokładnym przeciwieństwem tego, co zamierzał. Jezus udziela nam wskazówek, abyśmy nie pozwolili by wojny czy wieści wojenne nas zaalarmowały czy niepokoiły, ponieważ "to jeszcze nie koniec." Podobnie Jezus mówił o fałszywych Chrystusach (Ew. Mateusza 24.5), głodzie i trzęsieniach ziemi (Ew. Mateusza 24.7), ostrzegając, że "to wszystko dopiero początek boleści" (Ew. Mateusza 24.8).

Niestety, wszystkie rzeczy, na które Jezus wskazał, niekoniecznie są znakami czasów ostatecznych, są dokładnie tym, na co większość ludzi patrzy jako na znaki czasów ostatecznych. Nie oznacza to, że wojny i pogłoski o wojnach są całkowicie niezwiązane z czasami ostatecznymi. Kiedy Biblia mówi o czasach ostatecznych, opisuje zaciekłą wojnę. Ale Jezus zdaje się mieć na myśli to, że wojna była zawsze i dopóki nie zaprowadzi pokoju w Tysiącletnim Królestwie, zawsze będzie wojna. Dlatego wojny i pogłoski o wojnie nie są wiarygodnymi prognostykami czasów ostatecznych.

Niezależnie od tego, czy jest to wojna domowa w Afryce, konflikt między Izraelem a jego sąsiadami, czy wojna z terrorem, żaden dzisiejszy konflikt nie jest koniecznie znakiem, że nadchodzą czasy ostateczne. Bez względu na to jakie wojny i wieści wojenne toczą się wokół nas, naszą misją jest to samo- i tak się składa, że misją jest to, o czym mówi Jezus, że jest wiarygodnym znakiem czasów ostatecznych- "I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec" (Ew. Mateusza 24.14, kursywa dodana).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co to znaczy, że będą wojny i wieści wojenne przed końcem czasów?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries