settings icon
share icon
Pytanie

Z jakiego powodu istnieje tak wiele religii? Czy wszystkie religie prowadzą do Boga?

Odpowiedź


Istnienie wielu religii i twierdzenie, że wiele religii prowadzi do Boga bez wątpienia wprowadza w błąd wielu, którzy szczerze szukają prawdy o Bogu, w konsekwencji czego czasem niektórzy są w rozpaczy związanej z niemocą poznania absolutnej prawdy w tym temacie.

Rzymian 1.19-20 zawiera biblijne wytłumaczenie z jakiego powodu istnieje tak wiele religii. Prawda o Bogu jest poznawalna i znana dla każdego człowieka, ponieważ Bóg nas takich uczynił. Zamiast przyjmowania prawdy o Bogu i posłuszeństwa jemu, większość ludzi odrzuca go i szuka własnej drogi zrozumienia Boga. Lecz nie prowadzi to do duchowego przebudzenia, lecz do powierzchownego myślenia (spłycenia postrzegania). I właśnie to staje się podstawą istnienia „wielu religii.”

Wielu ludzi nie chce wierzyć w Boga, który żąda sprawiedliwości i moralności, dlatego wymyśla Boga, który nie stawia takich wymogów. Wiele osób nie chce wierzyć w Boga, który obwieszcza że ludzie w żaden sposób nie są w stanie zapracować sobie na niebo. Wymyślają sobie Boga, który akceptuje w niebie ludzi którzy wypełnili konkretne kroki, wykonali pewne zalecenia, i/lub przestrzegali konkretnych praw, przynajmniej uczynili wszystko co było w ich możliwości. Wielu ludzi nie chce relacji z Bogiem, który jest suwerenny i wszechmocny. Dlatego wymyślają sobie Boga, jako siłę bardziej mistyczną aniżeli suwerennego władcę.

Istnienie tak wielu religii nie jest argumentem podważającym istnienie Boga czy, też argumentem że prawda o Bogu nie jest do końca znana. Istnienie tak wielu religii wskazuje raczej na ludzką umiejętność odrzucenia jedynego, prawdziwego Boga. Ludzkość zastąpiła go bożkami, które ich bardziej przypominają. Jest to bardzo niebezpieczne. Pragnienie stworzenia Boga, który jest na nasze podobieństwo wywodzi się z natury grzechu w nas- natury, która będzie w końcu „żąć skażenie” (Galacjan 6.7-8).

Czy wszystkie religie prowadzą do Boga? Właściwie tak. Wszystkie bez wyjątku prowadzą do jego sądu. Lecz tylko jedna- chrześcijaństwo- prowadzi do jego przebaczenia i życia wiecznego. Nie ważne jaką ktoś przyjmie religię, każdy stanie przed Bogiem po śmierci (Hebrajczyków 9.27). Wszystkie religie prowadzą do Boga, lecz tylko jedna religia przynosi Bożą akceptację, ponieważ przez zbawienie z wiary w Jezusa Chrystusa człowiek może spotkać się z nim z radością. Decyzja aby uchwycić się prawdy na temat Boga jest ważna z jednego prostego powodu: wieczność jest strasznie długim czasem aby pozostać w błędzie. Z tego powodu tak ważne jest właściwe poznanie Boga.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Z jakiego powodu istnieje tak wiele religii? Czy wszystkie religie prowadzą do Boga?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries