settings icon
share icon
Pytanie

W jakim wieku będą ludzie w niebie?

Odpowiedź


Biblia nie podaje dokładnie odpowiedzi na to pytanie. Czy niemowlęta i dzieci, które umarły nadal będą niemowlętami/ dziećmi w niebie? Co ze starszymi ludźmi, którzy umarli- czy pozostaną starcami w niebie? Niektórzy domyślali się, że niemowlęta otrzymają zmartwychwstałe ciało (1 Koryntian 15.35-49), które jest „przesunięte do przodu” do „wieku idealnego”, tak jak ci, którzy umierają w podeszłym wieku, są „cofani” do idealnego wieku. Oznaczałoby to, że w niebie nie będzie dzieci ani osób starszych.

Jaki jest idealny wiek? Ponownie, koncepcja ta nie jest dokładnie biblijna. Niektórzy wierzą, że będzie to około trzydziestu lat. Niektórzy zgadują, że 33 skoro jest to przybliżony wiek w którym był Jezus, gdy umierał. 1 Jana 3.2 stwierdza, "umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest."

Jedna rzecz jest pewna. W jakimkolwiek wieku się pojawimy, będziemy doskonali w chwale. Nasza cała osoba zostanie odnowiona bez skazy, całkowicie i doskonale podobna do Chrystusa. Utracimy wszelki ślad ludzkiego upadku, nosząc białe szaty czystości, świętości i absolutnej doskonałości. Zatem w jakimkolwiek wieku będziemy, będzie to wiek całkowitej i doskonałej perfekcji.

EnglishPowrót na polską stronę główną

W jakim wieku będą ludzie w niebie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries