settings icon
share icon
Pytanie

Czy możliwe jest, aby jeszcze więcej aniołów zgrzeszyło?

Odpowiedź


1 Tymoteusza 5.21 mówi nam: „Zaklinam cię przed Bogiem i Chrystusem Jezusem i wybranymi aniołami, abyś się tego trzymał bez zastrzeżeń, nie czyniąc niczego stronniczego.” Nie ważne jaki masz pogląd w kwestii wybrania (predestynacji), Biblia jasno wskazuje, że Bóg był w pewien sposób zaangażowany w to, kto zostanie przeznaczony do zbawienia (uratowania)- albo, w tym przypadku, którzy aniołowie nie popełnią grzechu.

Boże suwerenne wybory dostrzegamy w różnych momentach w Biblii: Bóg wybrał Abrahama, aby stał się ojcem narodów (1 Księga Mojżeszowa 17.4-5); wybrał Izrael, aby był jego szczególnym ludem (1 Księga Mojżeszowa 17.7); wybrał Marię, aby była matką Jezusa (Ew. Łukasza 1.35-37); wybrał dwunastu apostołów, aby towarzyszyli Panu Jezusowi w jego trzyletniej służbie na ziemi (Ew. Marka 3.13-19); wybrał Pawła, aby dotarł z ewangelią do wielu, zwiastując im osobiście lub poprzez swoje listy (Dzieje Apostolskie 9.1-19). W ten sam sposób, wybrał ludzi „z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu” (Księga Objawienia 5.9), aby uwierzyli w Chrystusa. Tych, których wybrał przyjdą do niego i nie odrzuci ich na wieki.

Wydaje się, że Bóg dokonał również wyboru odnośnie aniołów. Boży święci aniołowie są „wybrani”- co oznacza, że Bóg ich powołał by byli jego. Być może Bóg dał wszystkim aniołom jednorazowy wybór, aby być mu posłusznym lub nie. Jakkolwiek by to nie było, ci którzy zgrzeszyli i podążyli za Lucyferem są zgubieni i potępieni na wieki. Ci, którzy pozostali lojalni wobec Boga są bezpieczni. Biblia nie daje nam żadnych podstaw, by wierzyć że więcej aniołów mogłoby zgrzeszyć; ani też by myśleć, że wybrani odpadną i zostaną zgubieni na wieki.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy możliwe jest, aby jeszcze więcej aniołów zgrzeszyło?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries