settings icon
share icon
Pytanie

Czy jeśli wątpię w swoje zbawienie, to znaczy że nie jestem prawdziwie zbawiony/zbawiona?

Odpowiedź


Każdy z nas przeżywa czasem chwile zwątpienia. To czy masz wątpliwości, czy też nie, nie wpływa na to czy jesteś chrześcijaninem. Nawet jeśli czasami wierzący nie jest wierny, Bóg jest wierny (2 Tymoteusza 2.13). Bóg chce abyśmy byli pewni i świadomi tego, że jesteśmy zbawieni (Rzymian 8.38-39; 1 Jana 5.13). Bóg obiecuje, że każdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa będzie zbawiony (Ew. Jana 3.16; Rzymian 10.9-10). Wszyscy zgrzeszyliśmy i brak nam chwały Bożej (Rzymian 3.23). W konsekwencji czego zasługujemy na śmierć i wieczność w oddzieleniu od Boga (Rzymian 6.23). Lecz Bóg umiłował nas tak bardzo, że umarł za nas, przyjmując karę na jaką my zasłużyliśmy (Rzymian 5.8). Zatem, wszyscy ci, którzy wierzą są zbawieni i na wieki bezpieczni.

Powątpiewanie jest czasem czymś dobrym. Paweł mówi nam w 2 Koryntian 13.5, „Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze.” Mamy badać siebie, aby być pewnym, że Jezus jest prawdziwie naszym Zbawicielem, a Duch Święty jest prawdziwie w nas. Jeśli On jest naszym Zbawicielem, to nie ma sposobu, abyśmy utracili nasze zbawienie w Chrystusie, które On nam zapewnił (Rzymian 8.38-39). Jeśli jednak nie jest, to być może Duch Święty nas przekonuje o grzechu i nakłania do pokuty (odwrócenia się od grzechu), i pojednania z Bogiem poprzez Chrystusa. Pewność naszego zbawienia pochodzi z bliskiej więzi z Chrystusem, to On nas zapewnia, że już na wieki jesteśmy bezpieczni. Lecz szczera wiara jest udowodniona poprzez czyny, które z niej wypływają (Jakuba 2.14-26) oraz owocu Ducha Świętego w nas (Galacjan 5.22). Brak takich dowodów powinno być powodem naszych wątpliwości.

Czy zaufałeś/zaufałaś Chrystusowi, składając w nim swoją wiarę? Jeśli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś tak, to odrzuć wszelkie wątpliwości i zaufaj Bogu. Jeśli znasz Jezusa jako swojego Zbawiciela, to jesteś zbawiony/zbawiona! Jeśli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś nie, to uwierz w Pana Jezusa Chrystusa, a dostąpisz zbawienia! Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie zbawienia, nie krępuj się aby je nam zadać. Albo przeczytaj nasz artykuł: ‘Czy masz życie wieczne’.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy jeśli wątpię w swoje zbawienie, to znaczy że nie jestem prawdziwie zbawiony/zbawiona?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries