settings icon
share icon
Pytanie

Jakie jest znaczenie i wartość grupowej modlitwy?

Odpowiedź


Dla chrześcijan modlitwa grupowa jest ważna. Tak było od początku założenia kościoła. W Dz. Apostolskich w rozdziale 2, gdy uczniowie z mocy Ducha Świętego głosili i tysiące zostało nawróconych, kościół miał plan i rozwijali go we wspólnocie. "I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach" (Dz. Apostolskie 2.42). Modlitwa grupowa była ważna we wczesnym kościele jako coś, co łączyło ich razem podczas wypełniania Wielkiego Posłannictwa.

W Dz. Apostolskich 4.31 modlitwa grupowa jest ponownie opisana, "A gdy skończyli modlitwę, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i głosili z odwagą Słowo Boże." Bóg obdarzył całą grupę odwagą do zwiastowania ewangelii w odpowiedzi na ich modlitwę. Oni potrzebowali tej mocy jako że mierzyli się z prześladowaniem.

W Dz. Apostolskich 6.3-4, "Upatrzcie tedy, bracia, spośród siebie siedmiu mężów, cieszących się zaufaniem, pełnych Ducha Świętego i mądrości, a ustanowimy ich, aby się zajęli tą sprawą; my zaś pilnować będziemy modlitwy i służby Słowa." Modlitwa była jedną z najwyższych priorytetów przywództwa kościoła.

Duch Święty zawsze modli się w nas i poprzez nas "w niewysłowionych westchnieniach" (Rzymian 8.26) i Jezus nauczał o znaczeniu osobistej modlitwy w swoim pokoju za zamkniętymi drzwiami (Ew. Mateusza 6). Ale jest też miejsce na grupową czy wspólnotową modlitwę. Grupowa modlitwa łączy razem wierzących i zachęca obciążonych. Gdy grupa wierzących wspólnie się modli, skutkiem tego jest jedność, pokora, dziękczynienie, wyznawanie grzechu, wstawiennictwo i odkrywanie Bożej woli.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jakie jest znaczenie i wartość grupowej modlitwy?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries