settings icon
share icon
Pytanie

Czy uzdrowiciele wiarą rzeczywiście istnieją? Czy uzdrowiciel wiarą uzdrawia tą samą mocą co Jezus?

Odpowiedź


Nie ulega wątpliwości, że Bóg ma moc uzdrowić każdego w każdym czasie. Pytanie polega jednak na tym, czy Bóg czyni to z udziałem tych, którzy nazywają się "uzdrowicielami wiarą." Osoby te najczęściej przekonują innych, że Bóg pragnie aby oni poczuli się lepiej i że przez wiarę- a zazwyczaj składając darowiznę finansową- Bóg nagrodzi ich wiarę uzdrawiając ich dzięki mocy Jezusa.

Porównując służbę uzdrowieńczą Pana Jezusa i obecnych uzdrowicieli z wiary, łatwo możemy określić czy ich twierdzenia mają jakiekolwiek potwierdzenie w Piśmie Świętym. Jeśli, jak twierdzą, uzdrawiają dzięki mocy i w ten sam sposób jaki czynił to Jezus, to powinniśmy dostrzegać między nimi podobieństwa. A jednak tak nie jest. Ew. Marka 1.29-34 zawiera opis tylko jednego dnia ze służby uzdrowieńczej Jezusa. Jego moc do uzdrawiania- i czynienia wszelkiego rodzaju cudów- był przejawem jego mocy nad fizycznymi i duchowymi efektami przekleństwa grzechu. On uzdrawiał cierpiących z powodu choroby, ran czy dolegliwości cielesnych, a nawet wzbudzał z martwych oraz wypędzał demony z ciała ludzi opętanych. Jedynie Bóg może nas uwolnić od skutków Upadku człowieka- choroby i śmierci, a dzięki jego cudom, Jezus udowodnił swoją boskość.

Istnieje kilka cech charakterystycznych w sposobie w jaki Jezus uzdrawiał, a które nie są charakterystyczne dla współczesnych uzdrowicieli z wiary. Po pierwsze, uzdrawiał natychmiastowo. Teściowa Piotra (Ew. Marka 1.31), syn setnika (Ew. Mateusza 8.13), córka Jaira (Ew. Marka 5.41-42) oraz człowiek sparaliżowany od urodzenia, wszyscy zostali uzdrowieni od razu. Nie musieli wrócić do domu by mogli stopniowo powracać do zdrowia, jak doradza wielu uzdrowicieli z wiary. Po drugie, Jezus uzdrawiał całkowicie. Teściowa Piotra po uzdrowieniu z choroby od razu mogła normalnie funkcjonować, wstała z łóżka i przygotowała posiłek dla wszystkich zgromadzonych w domu. Człowiek ogarnięty ślepotą z Ew. Mateusza 20.34 natychmiast odzyskał wzrok.

Po trzecie, Jezus uzdrawiał każdego (Ew. Mateusza 4.24; Ew. Łukasza 4.40). Ludzie zgłaszający się do Jezusa nie byli sprawdzani przez uczniów zanim przystępowali do Jezusa prosząc go o uleczenie, co jest często standardową procedurą współczesnych uzdrowicieli z wiary. Nie istniała kolejka do uzdrowienia do jakiej należało się zakwalifikować. Jezus uzdrawiał przez cały czas w wielu miejscach, a nie w studio z pieczołowicie przygotowaną oprawą i w odpowiednich warunkach.

Po czwarte, Jezus uzdrawiał faktyczne choroby organizmu, a nie jedynie symptomy jak czyni wielu współczesnych uzdrowicieli. Jezus nigdy nie uzdrawiał nikogo z bólu głowy czy pleców. Uzdrawiał z trądu, ślepoty czy paraliżu- dokonując cudu wyleczenia, które można było prawdziwie sprawdzić. I na koniec, Jezus leczył nieuleczalną chorobę- śmierć. Uwolnił od niej Łazarza, po czwartym dniu od jego śmierci. Żaden uzdrowiciel z wiary nie potrafi tego powtórzyć. A do tego, uzdrawianie Jezusa nie wymagało wiary jako czynnika wstępnego do doświadczenia wyleczenia. W rzeczywistości, większość spośród tych, których uzdrowił było niewierzącymi.

Fałszywi uzdrowiciele istnieli od zawsze, którzy dla zysku, żerowali na cierpieniu i desperackiej sytuacji chorych. Takie zachowanie jest najgorszym rodzajem bluźnierstwa, ponieważ wielu spośród tych, których pieniądze roztrwonione na fałszywych proroków, odrzuca Chrystusa z powodu nie spełnienia przez uzdrowicieli ich obietnic. Z jakiego powodu, jeśli uzdrowiciele z wiary mają moc uzdrawiać, nie wchodzą na korytarze szpitalne i nie uzdrawiają wszystkich? Z jakiego powodu nie jadą do Afryki i nie leczą wszystkich przypadków zachorowań na AIDS? Nie czynią tak, ponieważ nie potrafią tego uczynić. Nie mają mocy uzdrawiania jaką posiadał Jezus.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy uzdrowiciele wiarą rzeczywiście istnieją? Czy uzdrowiciel wiarą uzdrawia tą samą mocą co Jezus?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries