settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi o uzdrawianiu energią / medycynie energii / Reiki?

Odpowiedź


W świecie, w którym ludzie nieustannie poszukują głębszego znaczenia, głębszej duchowości i wyższego celu, uzdrawianie energią jest jeszcze jedną filozofią New Age, która jawi się jako bardzo pożądana dla ludzkości. Urodzeni w grzechu, wszyscy przychodzimy na świat z silnym przekonaniem, że jesteśmy centrum wszechświata - że mamy kontrolę nad naszym zdrowiem, ciałem, życiem, okolicznościami i przeznaczeniem. Ci, którzy nie zwrócili się do Boga po Prawdę, nie mają innego wyboru, jak tylko szukać jej w sobie.

Praktyka uzdrawiania energią sama w sobie nie jest religią, ale jest drogą do osiągnięcia własnej duchowości. Prowadzi nas w osobistą podróż, która zachęca do skoncentrowania się na sobie i na tym, jak nasza energia jest zsynchronizowana z energią kosmosu, ziemi i wszelkiego innego życia. Dzięki temu możemy rzekomo nauczyć się uzdrawiać siebie, używając umiejętności jasnowidzenia do "wizualizacji", gdzie znajduje się negatywna energia, aby określić przyczynę problemu, niezależnie od tego, czy jest on fizyczny, emocjonalny czy duchowy.

Reiki, powszechnie stosowana technika uzdrawiania energią, została podobno opracowana przez buddyjskiego mnicha, który używał kosmicznych symboli do uzdrawiania. Według twierdzeń, Reiki działa poprzez usuwanie przeszkód w przepływie energii życiowej w całym ciele. Przeszkody te są rzekomo spowodowane negatywnymi myślami, działaniami lub uczuciami, które według niektórych są podstawową przyczyną chorób. Wielu twierdzi nawet, że stosowanie tej metody jest sposobem, w jaki Jezus uzyskał moc uzdrawiania, zamiast przypisywać Jego moc faktowi, że jest Bogiem.

Stosowanie uzdrawiania energią zachęca nas do pokładania pełnego zaufania w nas samych i naszych własnych ciałach, co jest formą kultu. Dla większości osób, które uczestniczą w uzdrawianiu energią, jedyny prawdziwy Bóg nie jest w żaden sposób dostrzegany, ani nie otrzymuje On żadnej chwały za uzdrowienie. Osoba stosująca te metody uzdrawiania uczyniła z siebie własnego boga. Zaangażowanie się w uzdrawianie energią jest co najmniej duchowo niebezpieczne.

Biblia mówi nam, że Jezus jest Tym, który przyszedł, aby uzdrawiać. "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" (Ew. Mateusza 11.28; tłum. Biblia Warszawska). Bóg nie chce ani nie oczekuje, że sami sobie pomożemy. On jest źródłem życia, wszystkiego, co dobre i prawdziwe. Ci, którzy odmawiają uznania Jezusa, nigdy nie dojdą do miejsca duchowego uzdrowienia. "Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył" (Ew. Mateusza 13.15).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi o uzdrawianiu energią / medycynie energii / Reiki?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries