settings icon
share icon
Pytanie

Jak Biblia opisuje uwielbione ciała, które będziemy posiadać w niebie?

Odpowiedź


Chociaż Biblia nie opisuje w szczególe uwielbionych ciał jakie otrzymamy w niebie, wiemy, że będą one podobne do zmartwychwstałego ciała Jezusa. Nasze ludzkie ciała opisane są w 1 Koryntian 15.42-53 jako łatwo psujące się, pozbawione czci i słabe, wszystko z powodu grzechu. Nasze uwielbione ciała będą niezniszczalne, pełne czci i mocy. Nasze nowe ciała nie będą już "naturalnymi" ciałami, podlegającymi rozkładowi i śmierci; będziemy żyli w "zwycięstwie" nad grzechem i śmiercią, które dał nam Chrystus (1 Koryntian 15.57).

Jako niezniszczalne ciała, nie będą już cierpieć z powodu chorób i śmierci, ani nigdy nie będą narażone na upał i zimno, głód i pragnienie. Nasze nowe ciała będą wywyższone w tym, że nie będą zawstydzone czy haniebne z powodu grzechu. Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, pierwszą rzecz jaką poczuli był wstyd z powodu ich nagości (1 Ks. Mojżeszowa 3.6-7). Chociaż Biblia nie przedstawia uwielbionych ciał jako nagich, ale raczej przyodzianych w białe szaty (Ks. Objawienia 3.4-5, 18), będą czyste i nieskażone grzechem. Nasze ziemskie ciała są "słabe" na wiele sposobów. Nie tylko podlegamy naturalnym prawom grawitacji i czasu/ miejsca, jesteśmy osłabieni grzechem i jego pokusami. Nasze uwielbione ciała zostaną wzmocnione Duchem Świętym, który mieszka w nas, a słabości już nie będzie.

Tak jak nasze ziemskie ciała są doskonale przygotowane do życia na ziemi, nasze zmartwychwstałe ciała będą przygotowane do życia w wieczności. Będziemy mieli ciała i kości (Ew. Łukasza 24.39-40). Zapewne będziemy mogli cieszyć się jedzeniem, ale nie będziemy do niego zmuszani koniecznością lub cielesnym pożądaniem (Ew. Łukasza 24.41-43). I podobnie jak Mojżesz i Eliasz, będziemy mogli zanurzać się w chwale naszego Stworzyciela we wspólnocie z Jego drogim Synem (Ew. Mateusza 17.2-3; Filipian 3.10). Ciała, które odziedziczymy staną się takie jak Bóg pierwotnie zamierzył aniżeli to w czym teraz przebywamy. Zniknie niemoc i słabość naszego grzesznego ciała; raczej będziemy uwielbieni z Chrystusem i ta chwała rozciągnie się na ciała, które będziemy zamieszkiwać.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak Biblia opisuje uwielbione ciała, które będziemy posiadać w niebie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries