settings icon
share icon
Pytanie

Czy wszyscy rodzimy się grzesznikami?

Odpowiedź


Tak, Biblia naucza, że wszyscy rodzimy się grzesznikami z grzeszną, egoistyczną naturą. Dopóki nie narodzimy się na nowo z Ducha Świętego, nigdy nie ujrzymy królestwa Bożego (Ew. Jana 3.3).

Ludzkość jest całkowicie zepsuta; w tym sensie, że wszyscy mamy grzeszną naturę, która wpływa na każdą sferę życia (Ks. Izajasza 53.6; Rzymian 7.14). Pytanie brzmi, skąd pochodzi ta grzeszna natura? Czy urodziliśmy się grzesznikami czy po prostu zdecydowaliśmy się stać grzesznikami w pewnym momencie po narodzinach?

Rodzimy się z grzeszną naturą i dziedziczymy ją od Adama. "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli" (Rzymian 5.12). Każdy z nas został skażony grzechem Adama; nie ma wyjątków. "A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi..." (werset 18). Wszyscy jesteśmy grzesznikami i wszyscy dzielimy to samo potępienie, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi Adama.

Pismo Święte wskazuje, że nawet dzieci mają grzeszną naturę, która przemawia za faktem, że rodzimy się grzesznikami. "Głupota tkwi w sercu młodzieńca, lecz rózga karności wypędza ją stamtąd" (Ks. Przyp. Salomona 22.15). Dawid mówi, "Ja bowiem znam występki swoje I grzech mój zawsze jest przede mną" (Psalm 51.5). "Raczej knujecie w sercu niesprawiedliwość, W kraju zaś ręce wasze popełniają gwałty" (Psalm 58.3).

Zanim zostaliśmy zbawieni "byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni" (Efezjan 2.3). Zauważ, że zasługiwaliśmy na Boży gniew, nie tylko ze względu na nasze postępowanie, ale z powodu naszej natury. Natura jest tym, co odziedziczyliśmy od Adama.

Urodziliśmy się grzesznikami i z tego powodu nie jesteśmy zdolni czynić dobrze, aby zadowolić Boga w naszym naturalnym stanie czy ciele: "Ci zaś, którzy są w ciele, Bogu podobać się nie mogą" (Rzymian 8.8). Byliśmy martwi z powodu naszych grzechów zanim Chrystus wzbudził nas do życia duchowego (Efezjan 2.1). Brakuje nam wrodzonego dobra duchowego.

Nikt nie musi uczyć dziecka kłamania; raczej musimy dołożyć wszelkich starań, aby wpoić dzieciom wartość mówienia prawdy. Małe dzieci są z natury samolubne, z ich wrodzonym, chociaż błędnym zrozumieniem, że wszystko jest "moje." Grzeszne zachowanie u najmłodszych wypływa naturalnie, ponieważ rodzą się grzesznikami.

Ponieważ rodzimy się grzesznikami, musimy doświadczyć drugiego, duchowego narodzenia. Zostaliśmy zrodzeni do rodziny Adama i jesteśmy grzesznikami z natury. Gdy rodzimy się na nowo, rodzimy się do rodziny Bożej i otrzymujemy naturę Chrystusa. Wielbimy Pana, że "tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" (Ew. Jana 1.12-13).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy wszyscy rodzimy się grzesznikami?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries