settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg użył „Wielkiego Wybuchu”, aby stworzyć wszechświat?

Odpowiedź


Niektórzy chrześcijanie gwałtownie sprzeciwiają się teorii „Wielkiego Wybuchu.” Postrzegają ją jako próbę wyjaśnienia pochodzenia wszechświata bez udziału Boga. Inni z kolei teorię Wielkiego Wybuchu łączą z samym Bogiem i uznają, że Bóg wywołał Wielki Wybuch. Bóg, w swojej nieskończonej mądrości i mocy, mógł wybrać metodę Wielkiego Wybuchu aby stworzyć wszechświat, ale tego nie uczynił. Powód dla którego możemy zdecydowanie temu zaprzeczyć zawarty jest w Biblii, która wskazuje zupełnie inną metodę. Poniżej zamieszczamy kilka sprzeczności pomiędzy relacją biblijną a teorią Wielkiego Wybuchu:

W 1 rozdziale 1 Księgi Mojżeszowej, Bóg stworzył ziemię przed słońcem i gwiazdami. Teoria Wielkiego Wybuchu wymagałaby odwrotnej kolejności. W 1 rozdziale 1 Księgi Mojżeszowej, Bóg stworzył ziemię, słońce, księżyc, gwiazdy, dał początek roślinom, życiu zwierząt i ludzkości i uczynił to w ciągu 6 dni 24-godzinnych. Teoria Wielkiego Wybuchu wymaga miliardów lat. W 1 rozdziale 1 Księgi Mojżeszowej, Bóg uczynił wszystko za sprawą wypowiedzianego słowa. Teoria Wielkiego Wybuchu rozpoczyna się od materii, która już istnieje i nigdy nie wyjaśnia początkowego źródła tej materii ani nie podaje przyczyny jej powstania.

W 1 Księdze Mojżeszowej, Bóg tchnął życie w nozdrza doskonale stworzonego Adama. Teoria Wielkiego Wybuchu wymaga miliardów lat, miliardów lat przypadkowych zbiegów okoliczności, aby dotrzeć do pierwszego człowieka, i nigdy nie może wyjaśnić tego, jak pierwsze formy mikroskopijnego życia sprawiły, że „wyewoluowały” z nieożywionych drobin materii. W Biblii, Bóg jest wieczny, a materia i wszechświat nie. Istnieje wiele różnych wersji teorii Wielkiego Wybuchu, ale u większości z nich wszechświat i/lub materia są wieczne. W 1 rozdziale 1 Księgi Mojżeszowej pojawia się założenie o istnieniu Boga, „Na początku Bóg…” Prawdziwym celem teorii Wielkiego Wybuchu jest zaprzeczenie jego istnienia.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg użył „Wielkiego Wybuchu”, aby stworzyć wszechświat?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries