settings icon
share icon
Pytanie

Czy szatan był wężem w 3 rozdziale 1 Ks. Mojżeszowej?

Odpowiedź


Tak, wężem w 3 rozdziale 1 Ks. Mojżeszowej był szatan. Szatan ukazał się jako wąż, przyjął postać węża lub zwiedził Adama i Ewę, aby myśleli że jest wężem, który do nich mówi. Węże nie mają zdolności mówienia. Ks. Objawienia 12.9 oraz 20.2 opisują szatana jako węża. "I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat" (Ks. Objawienia 20.2). "I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie" (Ks. Objawienia 12.9).

Podczas gdy Biblia nie podaje dokładnie czy wąż stał czy chodził zanim został przeklęty, to wydaje się prawdopodobne, że tak jak inne gady, prawdopodobnie chodził na czterech nogach. To wydaje się najlepszym wyjaśnienie słów z 1 Ks. Mojżeszowej 3.14, "Wtedy rzekł Pan Bóg do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego!" Fakt, że wąż został przeklęty, że będzie się czołgał na brzuchu i wiecznie jadł pył ziemi, jest również sposobem na wskazanie, że wąż będzie na zawsze pogardzany i postrzegany jako podłe i nikczemne stworzenie oraz obiekt lekceważony i pogardzany.

Dlaczego Bóg przeklął węża gdy wiedział, że to właściwie był szatan, który zwiódł Adama i Ewę? Przeznaczenie węża jest ilustracją. Przekleństwo węża będzie jednego dnia przeznaczeniem samego szatana (Ks. Objawienia 20.10; Ks. Ezechiela 28.18-19).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy szatan był wężem w 3 rozdziale 1 Ks. Mojżeszowej?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries