settings icon
share icon
Pytanie

Czy szatan jest w piekle? Gdzie jest szatan?

Odpowiedź


W tej chwili, szatan nie jest w piekle. Raczej, szatan krąży po świecie, szukając kogo by tu skusić do grzechu i tym samym oddzielić od Boga. 1 Piotra 5.8 stwierdza, "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć." W Ew. Jana 14.30, Jezus nazwał szatana "władcą świata", a apostoł Paweł odnosi się do niego "naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych" (Efezjan 2.2). Szatan nie żyje w piekle; żyje i działa na ziemi oraz w niebiosach.

Szatan jest "ojcem kłamstwa" (Ew. Jana 8.44), wpływa oraz rządzi obecnie światem. Szatan pragnie uwielbienia (Ew. Mateusza 4.9) i używa zwiedzenia i zamieszania, aby przyciągnąć uwagę ludzi do siebie. Świat oddaje cześć szatanowi w ten lub w inny sposób, z wyjątkiem tych, którzy są z królestwa Bożego i którzy są wyciągnięci spoza zwiedzenia szatana. Jeśli człowiek nie jest dzieckiem Bożym, to w domyśle jest dzieckiem szatana (zobacz Ew. Jana 8.44; Dz. Apostolskie 13.10). 1 Jana 3.10 mówi nam jak rozróżnić te dwa typy: "Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego." Jakuba 4.4 wyjaśnia, że każdy kto jest przyjacielem świata jest wrogiem Boga.

To jest ważne, ponieważ wkrótce Jezus wróci na ziemię i zbierze to, co do niego należy. Pokona wyznawców szatana i zażąda dla siebie wybranych. Ostatecznie, szatan zostanie wrzucony do jeziora ognia "i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków" (Ks. Objawienia 20.10). Później Jezus będzie sądził niewierzących zgodnie z tym, co uczynili w swoim życiu. Każdy, kogo imię nie jest zapisane w Księdze Życia zostanie wrzucony do jeziora ognia, gdzie do tego czasu będą już szatan i jego słudzy (Ks. Objawienia 20.13, 15). Piekło i śmierć również zostaną wrzucone do tego jeziora ognia (Ks. Objawienia 20.14), zatem mówiąc technicznie, w żadnym momencie szatan nie przebywa w piekle. Ale zostanie uwięziony na stałe w bardzo gorącym miejscu, które można nazwać „miejscem piekielnym", gdzie będzie wiecznie dręczony.

Kluczową sprawą dla każdej osoby jest upewnienie się, że jej imię zapisane jest w Księdze Życia, żeby miała życie wieczne w niebie, a nie wieczne oddzielenie od Boga w jeziorze ognia.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy szatan jest w piekle? Gdzie jest szatan?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries