settings icon
share icon
Pytanie

Czy w Jerozolimie będzie świątynia czasów ostatecznych?

Odpowiedź


Biblia wspomina, że niektóre wydarzenia czasów ostatecznych wydarzą się w świątyni Jerozolimskiej (Ks. Daniela 9.27; Ew. Mateusza 24.15). 2 Tesaloniczan 2.4 mówiący o Antychryście mówi nam, "przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga." Zanim wydarzą się pewne zdarzenia czasów ostatecznych, musi być świątynia w Jerozolimie. To będzie trzecia świątynia- pierwsza była Salomonowa; druga Zerubabela, rozbudowana później przez Heroda.

Istnieje "mały" problem, że Islamska Kopuła na Skale znajduje się w miejscu, gdzie świątynia żydowska miałaby istnieć. Muzułmanie wierzą, że to jest miejsce z którego Mahomet wstąpił do nieba, czyniąc je najświętszym ze świątyń muzułmańskich. Biorąc pod uwagę dzisiejszy klimat polityczny, nie do pomyślenia jest, aby Żydzi zajęli to miejsce i zbudowali tam świątynię. Ale przed uciskiem lub podczas ucisku, świątynia zostanie zbudowana, prawdopodobnie w wyniku przymierza Antychrysta z Izraelem (Ks. Daniela 9: 24-27).

Budowa świątyni żydowskiej z pewnością wskazywałaby na wypełnienie się proroctw dotyczących czasów ostatecznych. To będzie świątynia czasów ucisku, którą Antychryst zbezcześci swoją „obrzydliwością, która powoduje spustoszenie", wspomnianej przez Chrystusa w Ew. Marka 13:14. Pochwycenie może nastąpić w każdym momencie- odbudowa nie musi wydarzyć się najpierw- dlatego ważne jest, aby być gotowym.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy w Jerozolimie będzie świątynia czasów ostatecznych?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries