settings icon
share icon
Pytanie

Czy Biblia prorokuje na temat światowego rządu i światowej waluty w czasach ostatecznych?

Odpowiedź


Biblia nie używa wyrażenia "światowy rząd" czy "światowa waluta" w odniesieniu do czasów ostatecznych. Natomiast dostarcza nam wystarczających dowodów, abyśmy mogli wyciągnąć wniosek, że obie te rzeczy będą istnieć pod rządami Antychrysta w dniach ostatecznych.

W swojej apokaliptycznej wizji w Ks. Objawienia, apostoł Jan widzi "bestię", nazwaną również Antychrystem, wychodzącą z morza. Ta bestia ma siedem głów i dziesięć rogów (Ks. Objawienia 13.1). Łącząc tę wizję z podobną wizją Daniela (Ks. Daniela 7.16-24), możemy dojść do wniosku, że pewnego rodzaju światowy system polityczny zostanie wprowadzony przez bestię, najsilniejszy "róg", który pokona trzech z dziesięciu królów i zapłaci wojną z chrześcijanami. Związek dziesięciu narodów jest również widoczny w wyobrażeniu posągu Daniela w Ks. Daniela 2.41-42. W tej wizji ostateczny światowy rząd składający się z dziesięciu bytów jest reprezentowany przez dziesięć palców posągu. Kimkolwiek jest tych dziesięciu i jakkolwiek dojdą do władzy, Pismo jasno mówi, że bestia powstanie do potęgi ich władzy i stanie się najwybitniejszym królem spośród nich. W końcu, inni królowie będą posłuszni jego rozkazom.

Jan opisuje władcę tego ogromnego królestwa jako tego, który posiada moc i wielką władzę, nadaną mu przez samego szatana (Ks. Objawienia 13.2). Otrzymuje on uwielbienie od całego świata (13.3-4) i ma władzę nad każdym plemieniem, ludem, językiem i narodem (13.7). Z tego opisu, logiczne jest założenie, że ta osoba jest przywódcą światowego rządu, który jest uznany/ rozpoznany jako suweren wobec innych rządów. Trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób tak różnorodne rządy, jakie obecnie są u władzy, podporządkowałyby się jednemu władcy, i istnieje na ten temat wiele teorii. Jednym z pomysłów jest to, że katastrofy i plagi opisane w Ks. Objawienia jako wyroki pieczęci i trąby (rozdziały 6–11) będą tak druzgocące i stworzą tak wielki, globalny kryzys, że ludzie przylgną do każdego, kto obieca ulgę/uwolnienie od cierpień.

Gdy zdobędą władzę, bestia (Antychryst) oraz wspierająca go moc (szatan) będą dążyć do ustanowienia całkowitej kontroli wobec wszystkich ludzi na świecie. Ich ostatecznym celem jest otrzymanie uwielbienia szatana o jakie zabiegał od momentu wyrzucenia go z nieba (Ks. Izajasza 14.12-14). Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest poprzez kontrolowanie handlu i tutaj pojawi się koncepcja światowej waluty. Ks. Objawienia 13.16-17 opisuje pewien rodzaj znaku satanistycznego , który będzie potrzebny do kupowania i sprzedawania. Każdy kto odmówi przyjęcia znaku, nie będzie mógł kupować jedzenia, ubrań lub innych potrzebnych rzeczy. Bez wątpienia spora część ludzi na świecie przyjmie znak tylko po to, aby przeżyć. Werset 16 jasno mówi, że to będzie uniwersalny system w którym każdy, bogaty i biedny, wielki i mały będzie nosił znak na ręce lub czole. Istnieje wiele spekulacji na temat tego, jak dokładnie ten znak zostanie umieszczony, ale dostępne obecnie technologie mogą w łatwy sposób to osiągnąć.

Ci, którzy pozostaną po pochwyceniu przez Chrystusa zmierzą się z trudnym wyborem- przyjąć znak bestii, aby przeżyć lub stawić czoła głodowi i przerażającym prześladowaniom Antychrysta i jego naśladowców. Ale ci, którzy przyjdą do Chrystusa w tym czasie, ci, których imiona zapisane są w Księdze Baranka (Ks. Objawienia 13.8), wytrwają nawet do śmierci męczeńskiej.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Biblia prorokuje na temat światowego rządu i światowej waluty w czasach ostatecznych?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries