settings icon
share icon
Pytanie

Czy chrześcijanie powinni promować światowy pokój?

Odpowiedź


Światowy pokój jest piękną wartością, która zostanie osiągnięta dopiero w chwili gdy powróci Jezus (Księga Objawienia 21.4). Do tego czasu światowy pokój nigdy nie nastanie. Jezus powiedział, że do jego przyjścia będą „wojny i wieści wojenne” oraz to, że „naród powstanie przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu” (Ew. Mateusza 24.6-7). Nigdy w historii świata nie było takiego okresu w którym ktoś z kimś by nie walczył. Czy dotyczyło to światowej wojny w którą zaangażowane były miliony ludzi czy lokalne zamieszki pomiędzy plemionami czy klanami, ludzie zawsze prowadzili wojny z innymi.

Promowanie światowego pokoju z powodu zepsucia ludzkiej natury, nie jest osiągalne bez względu na to ile wysiłku w to włożymy w to wysiłku, bo jest to sprzeczne z nauczaniem biblijnym. Wspieranie działań charytatywnych, promowanie tolerancji i dzielenie się z innymi jest z pewnością czymś właściwym dla chrześcijan, powinniśmy to czynić w imieniu Jezusa, rozumiejąc również, że tylko On jest w stanie przynieść światowy pokój. Dopóki każde kolano się nie ugnie i każdy język nie wyzna, że Jezus Chrystus jest Panem (Filipian 2.10), nie może być prawdziwego i trwałego pokoju. Do tego czasu chrześcijanie mają polecenie „dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana” (Hebrajczyków 12.14).

Będąc chrześcijanami powinniśmy zabiegać o pokój a nie wszczynać konflikty, pamiętając równocześnie o tym, że o własnych siłach nie jesteśmy w stanie doprowadzić do pokoju, ponieważ natura ludzka jest upadła. Nasza wiara pozostaje w Bogu i Jezusie Chrystusie, Księciu Pokoju. Do momentu Jego powtórnego przyjścia sami nie damy rady odnowić świata i zaprowadzić prawdziwego pokoju; światowy pokój pozostanie jedynie naszym niedoścignionym marzeniem. Naszym najważniejszy zadaniem jest to, by wskazywać innym na ich potrzebę Zbawiciela, który jest jedynym który może zaprowadzić pokój pomiędzy ludźmi i Bogiem. „Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa” (Rzymian 5.1). W taki właśnie sposób promujemy i zabiegamy o pokój- przynosząc światu przesłanie o pokoju z Bogiem: aby się pojednać z Bogiem przez Chrystusa (2 Koryntian 5.20).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy chrześcijanie powinni promować światowy pokój?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries