settings icon
share icon
Pytanie

Jak mogę stać się Chrześcijaninem?

Odpowiedź


Pierwszym krokiem do stania się Chrześcijaninem jest zrozumienie co termin „Chrześcijanin” sam w sobie oznacza. Jego korzenie sięgają miasta Antiochii z I w. n. e. (zob. Dz 11,26). Możliwe, iż pierwotnie pojęcie „Chrześcijanin” było raczej czymś w rodzaju obelgi choć w gruncie rzeczy, słowo to oznacza „mały Chrystus”. Jednakże w ciągu wieków wierzący w Chrystusa zaadoptowali ów termin do identyfikacji ich samych jako Jego popleczników. Zatem w najprostszej definicji, Chrześcijaninem jest zwolennik Jezusa Chrystusa.

Dlaczego powinienem stać się Chrześcijaninem?

Jezus Chrystus oznajmił, iż „nie przyszedł aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu” (Mk 10,45). Nasuwa się wtenczas pytanie – dlaczego potrzebowaliśmy odkupienia? Z definicji, ideą okupu jest zapłata, która musi być uiszczona w zamian za czyjeś uwolnienie. Idea ta jest najczęstsza w przypadkach porwań – gdy uprowadzona osoba staje się więźniem do czasu gdy ktoś nie zapłaci za jej wyswobodzenie.

Jezus zapłacił za nas okup aby wyciągnąć nas z niewoli! Niewoli czego? Niewoli grzechu i jego następstw, fizycznej śmierci a co za tym idzie, wiecznego oddzielenia od Boga. Dlaczego więc Jezus musiał zapłacić ten okup? Wszyscy jesteśmy bowiem skażeni grzechem (Rz 3,23) i dlatego też zasługujemy na Sąd Boży (Rz 6,23). Jak Jezus zapłacił za nas okup? Umierając na krzyżu aby zapłacić karę za nasze grzechy. (1 Kor 15,3; 2 Kor 5,21). Jak Jezusowa śmierć mogła wystarczyć dla odkupienia grzechów całej ludzkości? Jezus był Bogiem w ludzkiej formie, Bóg zszedł na ziemię aby stać się jednym z nas więc mógł identyfikować się z nami i umrzeć za nasze grzechy.(J 1,1.14). Jako że Jezus jest Bogiem, Jego śmierć była nieskończonej wartości stąd więc i była całkowicie wystarczająca aby zapłacić za grzechy całego świata (1 J 2,2). Ponadto, przecież samo Zmartwychwstanie dobitnie ukazało, iż Jego śmierć była całkowicie wystarczającym poświęceniem oraz, że prawdziwie zarówno ona i grzech zostały przez Niego pokonane.

Jak mogę stać się Chrześcijaninem?

To zdecydowanie najlepsza część. Przez Jego miłość do nas, Bóg uczynił stanie się Chrześcijaninem niesamowicie prostą sprawą. Aż do przesady. Wszystko co musisz zrobić to uznać Jezusa za swojego Zbawcę, w pełni akceptując Jego śmierć jako wystarczającą ofiarę za Twoje grzechy (J 3,16) i pokładając w nim pełnię zaufania jako w Twoim Zbawcy (J 14,6; Dz 4,12). W byciu Chrześcijaninem w zasadzie nie chodzi o odprawianie rytuałów, chodzenie do kościoła czy robienie konkretnych rzeczy z jednoczesnym stronieniem od innych. W byciu Chrześcijaninem chodzi o posiadanie osobistej więzi z Jezusem Chrystusem. Osobista więź z Jezusem, poparta wiarą, jest dokładnie tym co czyni człowieka Chrześcijaninem.

Czy jesteś gotów stać się Chrześcijaninem?

Jeśli jesteś gotów by stać się Chrześcijaninem poprzez uznanie Jezusa za Twojego Zbawiciela, wszystko to co Ci pozostało to wyłącznie wierzyć! Czy rozumiesz i wierzysz w to, że zgrzeszyłeś i zasługujesz na Sąd Boży? Czy rozumiesz i wierzysz że Jezus wziął Twoją karę na siebie umierając za Ciebie? Czy rozumiesz i wierzysz, że Jego śmierć była wystarczającą ofiarą aby zapłacić za Twoje grzechy? Jeśli Twoje odpowiedzi na te trzy pytania są twierdzące, złóż swą ufność w Jezusie jako Twoim Zbawcy. Przyjmij Go, z wiarą, w pełni zaufania. To wszystko czego potrzeba by stać się Chrześcijaninem!

Czy zdecydowałeś się uwierzyć w Jezusa ze względu na to, co przeczytałeś tutaj? Jeśli tak, proszę, kliknij przycisk znajdujący się poniżej „Dziś uwierzyłem w Chrystusa.”
EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak mogę stać się Chrześcijaninem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries