settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi o sodomii?

Odpowiedź


Biblia wspomina o sodomii w czterech różnych fragmentach. 2 Ks. Mojżeszowa 22.19 mówi, "Kto spółkuje ze zwierzęciem, poniesie śmierć." 3 Ks. Mojżeszowa 18.23 stwierdza "Nie będziesz obcował z żadnym zwierzęciem, bo przez to stałbyś się nieczysty. Także kobieta nie będzie się kładła pod zwierzę, aby się z nim parzyć. Jest to ohyda." 3 Ks. Mojżeszowa 20.15-16 nakazuje "Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze zwierzęciem, poniesie śmierć; zwierzę także zabijcie. Kobietę, która zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby się z nim parzyć, zabijesz, zarówno kobietę jak i zwierzę to także; oboje poniosą śmierć i krew ich spadnie na nich." 5 Ks. Mojżeszowa 27.21 dodaje "Przeklęty, kto łączy się cieleśnie z jakimkolwiek zwierzęciem. A cały lud powie: Amen." Od tych wersetów, zdaje się to całkowicie jasne, że zgodnie z Biblią, zoofilia jest okropnym, nienaturalnym i obrzydliwym grzechem.

Dlaczego sodomia jest tak mocno potępiona? Po pierwsze, to jest nienaturalna perwersja. Oczywiście, ludzie zostali zaprojektowani/przeznaczeni do łączenia się z innymi ludźmi, a nie zwierzętami. W relacji opisu stworzenia, żadne ze zwierząt nie było "odpowiednie" dla Adama (1 Ks. Mojżeszowa 2.20). Po drugie, zoofilia przedstawia ostateczną dewiacją seksualną. Fakt, że zwierzę miało zostać uśmiercone (3 Ks. Mojżeszowa 20.15-16), pomimo tego, że było „niewinne”, wskazuje na to, jak przewrotna jest zoofilia. Po trzecie, i prawdopodobnie najważniejsze, sodomia ostatecznie zaprzecza wyjątkowości ludzkości, którą Bóg stworzył na swój obraz (1 Ks. Mojżeszowa 1.27). Sodomia sprowadza ludzkość do poziomu zwierzęcia, bestii, która nie potrafi odróżnić dobra od zła, naturalnego od nienaturalnego, miłości od pożądania.

Nowy Testament nigdzie nie wspomina zoofilii z nazwy, ale nie należy tego interpretować jako przyzwolenie na zoofilię czy osłabienie Bożych standardów moralnych. Zoofilia jest z definicji zawarta w wielu zakazach Pisma Świętego dotyczących niemoralności seksualnej (1 Koryntian 6.9; Galacjan 5.19; Kolosan 3.5; Hebrajczyków 13.4).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi o sodomii?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries