settings icon
share icon
Pytanie

Czy Bóg daje ludziom w zamkniętych krajach sny i wizje, aby doprowadzić ich do wiary w Chrystusa?

Odpowiedź


W Dz. Apostolskich rozdz. 10, człowiek z Cezarei imieniem Korneliusz otrzymuje wizję od Boga, która nakazuje mu posłać po człowieka imieniem Piotr (Szymon Piotr, apostoł Jezusa), który przebywał w Joppie. W międzyczasie Piotr otrzymuje wizję, która nakazuje mu udać się z ludźmi wysłanymi przez Korneliusza. Piotr przybywa do domu Korneliusza, dzieli się ewangelią, a Korneliusz i cała jego rodzina przyjmują Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela. Co za niesamowita i cudowna relacja!

W ostatnich latach pojawiło się wiele doniesień o ludziach dochodzących do wiary w Chrystusa poprzez sny i wizje. Doniesienia te są najbardziej powszechne w krajach „zamkniętych”, czyli w miejscach, gdzie dostęp do Biblii i ewangelii jest ograniczony.

Historie są inspirujące: misjonarzowi psuje się samochód, a gdy czeka na pomoc, podchodzi do niego mężczyzna i pyta, czy jest Bożym posłańcem. Misjonarz dowiaduje się o śnie, który miał mężczyzna, który powiedział mu, aby udał się dokładnie w to miejsce, aby znaleźć „Bożego posłańca”. Misjonarz wraca z mężczyzną do wioski i głosi ewangelię, a cała wioska dochodzi do wiary w Chrystusa.

Muzułmanin doświadcza wizji, w której Jezus objawia się jako prawdziwy prorok Boga, jedyny Zbawiciel i jedyna droga pojednania z Bogiem. Muzułmanin, ryzykując życiem, porzuca islam i przyjmuje Chrystusa.

Co wierzący w Biblię chrześcijanie powinni zrobić z takimi cudownymi twierdzeniami? Po pierwsze, powinniśmy uznać, że takie wydarzenia są całkowicie możliwe. Jak widać w Dz. Apostolskich rozdz. 10, Bóg działał w ten sposób. Również apostoł Paweł został doprowadzony do wiary w Chrystusa poprzez wizję (Dz. Apostolskie 9.3-6); i Ananiasz, który później usługiwał Pawłowi, został posłany do Pawła poprzez wizję (Dz. Apostolskie 9.10-19). W Biblii Bóg czasami działał poprzez sny i wizje i nie ma powodu, dla którego nie mógłby tego robić dzisiaj.

Po drugie, musimy podchodzić do twierdzeń o snach i cudach z odpowiednią dozą rozeznania. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby wszystkie takie twierdzenia były prawdziwe, nawet jeśli wyniki wydają się dobre. Ludzie wyznający fałszywe religie również donoszą o nawróceniach spowodowanych snami, wizjami, proroctwami itp. Szatan jest fałszerzem (2 Koryntian 11.4), a Biblia oświadcza, że cudowne objawienia mogą być sfałszowane (Ks. Ezechiela 13.7; 1 Jana 4.1-6).

Po trzecie, kiedy słyszymy o takich niesamowitych cudach - nawet jeśli są one zweryfikowane jako prawdziwe - musimy ponownie skupić naszą uwagę na Słowie Bożym. Tylko Słowo Boże nigdy nie zawodzi (1 Piotra 1.25). Tylko Słowo Boże jest nieomylne, bezbłędne i autorytatywne. Jak powiedział Jezus, jeśli ludzie nie będą słuchać Słowa Bożego, to nie będą słuchać nawet wtedy, gdy dokona się przed nimi najbardziej zdumiewający cud (Ew. Łukasza 16.31).

Wreszcie, mamy czcić i chwalić Boga za niesamowite sposoby, w jakie działa. Niezależnie od tego, czy dana osoba została doprowadzona do wiary w Chrystusa poprzez prostą prezentację ewangelii, czy też poprzez sen lub wizję, powinniśmy radować się wraz z aniołami (Ew. Łukasza 15.10).

English
EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Bóg daje ludziom w zamkniętych krajach sny i wizje, aby doprowadzić ich do wiary w Chrystusa?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries