settings icon
share icon
Pytanie

Jak mogę pozostać skupionym na Chrystusie?

Odpowiedź


W naszym szybkim tempie życia łatwo jest stracić z oczu prawdziwy cel życia- uwielbienie Boga. Każdy wierzący, starający się pozostać skupionym na Bogu ma swoje sposoby utrzymywania skupienia. Potrzeby każdej osoby są inne. Jedna osoba może zapamiętywać jeden fragment Pisma Świętego na tydzień; inna może mieć osobisty czas studiowania Biblii każdego poranka; a jeszcze inna może mieć cel dzielenia się przesłaniem ewangelii co najmniej z jedną osobą w tygodniu. Każda z tych czynności sprawia, że Chrystus pozostaje na pierwszym miejscu w czyichś myślach.

Również każda z tych aktywności ma coś ze sobą wspólnego. Każda z nich jest tym, co wierzący może czynić, aby utrzymywać skupienie gdzie tego potrzeba. To jest podporządkowanie- podporządkowanie Jezusowi Chrystusowi, Bogu. Powierzenie swojego życia: potrzeb, zmartwień, bólu, radości, uwielbienia. Poddanie fizyczne, emocjonalne, mentalne oraz duchowe. Rozważ poniższe wersety: Rzymian 12.1: "Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza." Ew. Łukasza 9.23-24: "I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie. Kto bowiem chce zachować duszę swoją, straci ją, kto zaś straci duszę swoją dla mnie, ten ją zachowa." Rzymian 6.13 "i nie oddawajcie członków swoich grzechowi na oręż nieprawości, ale oddawajcie siebie Bogu jako ożywionych z martwych, a członki swoje Bogu na oręż sprawiedliwości."

Poddane życie Bogu opiera się w całości na zaufaniu. Ufność ta opiera się na wierze, że Bóg ma na względzie Twoje najlepsze interesy. Ufanie, że jego Słowu można wierzyć i przyjmować za wartość. Ufanie, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Poddanie się Bogu odsuwa skupienie na sobie samym i umieszcza je na Chrystusie i objawia się posłuszeństwem. Pastor Rick Warren z Kościoła Saddleback Church w Lake Forest, w Kalifornii pisze: "Podporządkowanie się nie jest najlepszym sposobem życia; jest jedynym sposobem życia. Nic innego nie działa. Wszystkie inne podejścia prowadzą do frustracji, rozczarowania i zniszczenia samego siebie." Zatem nie ma lepszego sposobu niż pozostanie skupionym jako wierzący i całkowite podporządkowanie swojego życia Panu i Zbawicielowi.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak mogę pozostać skupionym na Chrystusie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries