settings icon
share icon
Pytanie

Jaki jest werset mówiący o rzucaniu naszych koron przed stopy Jezusa?

Odpowiedź


Objawienie 4:10-11 jest częścią wizji, którą Jezus dał Janowi. W tej scenie nieba widzimy, że "upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc: Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało".

Jezus obiecał różne nagrody dla tych, którzy wiernie służą Mu na ziemi (Mateusza 5:12; 1 Koryntian 3:14; Objawienie 22:12). Niektóre z tych nagród to korony (Jakuba 1:12; 1 Piotra 5:4; Objawienie 3:11). Mogą to być korony, które Jan widział, jak starsi kładli u stóp Jezusa. W swoich słowach uwielbienia wskazują, że pomimo tego, co mogli zrobić na ziemi, aby zasłużyć na te korony, tylko Jezus jest naprawdę godny chwały i czci. W obecności samego Pana Jezusa wszystkie nasze dobre uczynki zbladną w porównaniu. Korona będzie wydawać się tylko nic nieznaczącym prezentem dla Tego, który oddał za nas swoje życie (Galacjan 2:20).

Reakcja starszych jest najprawdopodobniej taka sama, jak reakcja nas wszystkich, gdy otrzymamy nagrodę od Jezusa. Będziemy tak przepełnieni wdzięcznością z powodu tego, co On dla nas uczynił, że uwielbienie będzie spontaniczne. Niezależnie od tego, co przeszliśmy na ziemi, bezcenna korona będzie wydawać się marną ofiarą, ale będzie to najlepszy prezent, jaki możemy Mu dać. Chociaż Pismo Święte nie mówi o tym konkretnie, jest prawdopodobne, że wszyscy pójdziemy za przykładem dwudziestu czterech starszych i złożymy nasze korony u stóp Jezusa.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jaki jest werset mówiący o rzucaniu naszych koron przed stopy Jezusa?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries