settings icon
share icon
Pytanie

Czy będziemy w stanie zobaczyć i rozpoznać naszych przyjaciół i rodzinę w niebie?

Odpowiedź


Wielu ludzi uważa, że pierwsza rzecz, jaką zrobią, kiedy znajdą się w Niebie, będzie przywitanie się z przyjaciółmi i najbliższymi, którzy umarli przed nimi. Sądzę, że tak nie będzie. Owszem, wierzę, że będziemy w stanie rozpoznawać naszych przyjaciół i członków rodziny, a także będziemy spędzać z nimi czas w Niebie. W wieczności będzie mnóstwo na to czasu. Jednak nie sądzę, żebyśmy na tym najbardziej się tam skupiali. Wierzę, że za bardzo skupimy się na uwielbianiu Boga i na radości z niebiańskich cudów, by bezzwłocznie ponownie chcieć witać się z naszymi najlbiższymi.

Czy Biblia mówi o tym, że będziemy mogli zobaczyć i rozpoznać naszych najbliższych w Niebie? Kiedy mały syn Dawida umarł (co wynikało z faktu, że Dawid zgrzeszył z Batszebą), po tym, jak Dawid wyraził żal, powiedział: „Tymczasem umarło. Po cóż mam pościć? Czyż zdołam je wskrzesić? Ja pójdę do niego, ale ono do mnie nie wróci” ( 2 Księga Samuela 12:23). Dawid uznał, że będzie miał zdolność rozpoznać swojego syna w niebie, mimo że umarł on będąc dzieckiem. Biblia mówi, że kiedy przybędziemy do Nieba, będziemy „do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest” ( 1 List św. Jana 3:2). 1 List św. Pawła do Koryntian 15:42 - 44 opisuje nasze ciała w chwili zmartwychwstania: „Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne. zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie.”

Tak jak nasze ziemskie ciała zostały nam przekazane przez pierwszego człowieka, Adama ( 1 List św. Pawła do Koryntian 15:47), tak nasze ciała duchowe są na wzór zmartwychwstałego ciała Chrystusa ( 1 List św. Pawła do Koryntian 15:47 b). „A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego. Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność” ( 1 List św. Pawła do Koryntian 15:49, 53). Wielu ludzi rozpoznało Jezusa po Jego zmartwychwstaniu ( Ewangelia wg św. Jana 20:16, 20; 21:12; 1 List św. Pawła do Koryntian15: 4 - 7). Zatem jeżeli Jezusa można było rozpoznać w Jego zmartwychwstałym ciele, nie widzę powodu, aby wierzyć, że nasze ciało będzie się jakkolwiek różniło. Fakt, że będziemy zdolni widzieć naszych ukochanych, jest wspaniałą informacją na temat Nieba – ale w Niebie chodzi o wiele więcej, niż o nasze własne potrzeby. Jakże wielką będzie nasza radość, kiedy zostaniemy ponownie złączeni z naszymi najbliższymi, i będziemy uwielbiać Boga z nimi przez całą wieczność.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy będziemy w stanie zobaczyć i rozpoznać naszych przyjaciół i rodzinę w niebie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries