settings icon
share icon
Pytanie

Jak mogę przygotować się do małżeństwa?

Odpowiedź


Biblijny sposób przygotowania się do małżeństwa jest taki sam, jak przygotowanie się na każde inne życiowe doświadczenie. To jest główna zasada, która powinna rządzić we wszystkich dziedzinach naszego życia, czyli w życiu ludzi wierzących, narodzonych na nowo w Chrystusie. Ta zasada brzmi: „...Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem” ( Ewangelia wg św. Mateusza 22:37).

To nie jest jakiś nonszalancki nakaz. To jest najważniejsza prawda w naszym życiu, w życiu ludzi wierzących. Chodzi o to, by wybierać skupianie się na Bogu i na Jego Słowie całym sercem, tak aby nasza dusza i nasz umysł były zajęte rzeczami, które będą podobać się przede wszystkim Bogu. Relacja, którą mamy z Bogiem przez PANA Jezusa Chrystusa jest perspektywą, przez którą postrzegamy wszystkie inne relacje. Sama relacja małżeńska jest oparta na modelu miłości Chrystusa i Kościoła ( List św. Pawła do Efezjan 5:22 - 33). Każda dziedzina naszego życia jest podporządkowana naszej wierze, wierze ludzi, którzy chcą żyć w zgodzie z tym, „co mówi PAN”. Nasze posłuszeństwo Bogu i Jego Słowu dają nam „wyposażenie”, którego potrzebujemy, aby spełnić rolę, daną przez Boga i ordynowaną przez Niego, w małżeństwie, jak również w życiu na świecie. A rola każdego narodzonego na nowo chrześcijanina ma polegać na uwielbianiu Boga we wszystkim ( 1 List św. Pawła do Koryntian 10:31).

Tak więc moja odpowiedź dla Ciebie jest taka: przygotuj się na małżeństwo w sposób godny twojego powołania w Chrystusie. Jezus zaczął mieć bliską relację z Bogiem, gdyż czytał i poznawał Jego Święte Słowo. Skup się na posłuszeństwie we wszystkim. Nie ma żadnej łatwej regułki, której mógłbyś się nauczyć, aby być posłusznym Bogu. To jest wybór podejmowany każdego dnia, wybór, by odstawić na bok światowy punkt widzenia, i wybrać zamiast tego Boży punkt widzenia. Staranie, by żyć życiem godnym Chrystusa polega na tym, by poddać się w pokorze jedynej Drodze, jedynej Prawdzie i jedynemu Życiu dzień po dniu, godzina po godzinie... To jest przygotowanie, którego potrzebuje każdy wierzący, i dotyczy ono całości naszego wspaniałego daru, jakim jest życie.

Osoba, która jest duchowo dojrzała i chodzi z Bogiem, jest bardziej przygotowana na małżeństwo, niż ktokolwiek inny. Małżeństwo wymaga poświęceń, zaangażowania, pokory, miłości i szacunku. Te cechy są jak najbardziej oczywiste w osobie, która ma intymną relację z Bogiem. W trakcie Twojego przygotowywania się do małżeństwa skup się na tym, by pozwalać Bogu, aby On kształtował Ciebie i wykształtował Cię na osobę, jaką On chce, byś był. Jeżeli poddasz się Jemu, On uzdolni Cię do tego, byś był przygotowany do małżeństwa kiedy ten cudowny dzień nadejdzie!

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak mogę przygotować się do małżeństwa?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries