settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat przenoszenia aniołów?

Odpowiedź


Koncepcja „przenoszenia duchów” polega na tym, że zły duch zostaje przeniesiony z jednej osoby na drugą poprzez dotknięcie tej drugiej osoby lub bycie blisko niej. Ci, którzy nauczają w ten sposób mówią, aby nie zadawać się z przyjaciółmi czy członkami rodziny, którzy mogą przenieść na nich złego ducha. Nie ma żadnych biblijnych podstaw na potwierdzenie koncepcji przenoszenia duchów poprzez dotyk czy w inny sposób. Oczywiście możemy być narażeni na negatywny wpływ czy grzeszne zachowanie innych ludzi, ale określanie czy wskazywanie na takie osoby, jako pośredników w przenoszeniu złych duchów na innych jest niebiblijne.

Biblia naucza, że istnieją dwa typy aniołów: te które nie upadły (nie zbuntowały się przeciwko Bogu)- anioły święte, oraz te, które poszły za szatanem i sprzeciwiły się Bogu. Anioły, które nie zgrzeszyły nazwane są duchami służebnymi (Hebrajczyków 1.14), a wiemy, że zostały posłane, aby służyć tym, którzy staną się spadkobiercami zbawienia, czyli tym, którzy uwierzą w Chrystusa jako Zbawiciela. Aniołowie, którzy przyłączyli się do buntu szatana pozostają w wiecznych pętach w ciemnicy (Judy 1.6) i nazwani są demonami, oddanymi złym uczynkom.

Biblia podaje tylko jeden przykład demonów, którzy zostali przeniesieni z żyjących istot na inną osobę. Sytuacja miała miejsce, gdy Jezus przeniósł legion demonów z opętanego człowieka na stado świń (Ew. Mateusza 8.28-34). Jezus nie powtórzył tego cudu, ani też nie ostrzegł swoich uczniów (ani nas) przed przenoszeniem duchów. Nie ma żadnego powodu dla którego nowonarodzony wierzący w Chrystusa miałby się bać szatana albo jego upadłych aniołów. Jeśli się jemu przeciwstawimy, on od nas odejdzie. „Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was” (Jakuba 4.7). Jako prawdziwie wierzący, wiemy że nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Możemy mieć zatem pewność, że Duch Święty nie będzie tolerował demona w swojej świątyni.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat przenoszenia aniołów?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries