settings icon
share icon
Pytanie

Popełniłem grzech… Czy Bóg mi przebaczy?

Odpowiedź


W miejscu wykropkowanym napisz grzech, jaki popełniłeś. Tak, Bóg może i przebaczy Tobie wszelki grzech. Doktryna o odkupieniu wyjaśnia czym jest zbawienie (wybawienie, ratunek) i przebaczenie grzechu. Bóg obdarzył sprawiedliwością Chrystusa tych, którzy pokornie proszą o przebaczenie ich grzechu (Księga Izajasza 53.5-6; 2 Koryntian 5.21). Zapłacił On w pełni za nasze grzechy, a wierzący otrzymują przebaczenie - pełne przebaczenie za każdy grzech, teraźniejszy i przyszły. Jest również codzienne przebaczenie grzechów, gdy wyznajemy je, aby doświadczyć uświęcenia. Jeśli porównasz każdy grzech do śmierci Jezusa, ale powiedział: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią” (Ew. Łukasza 23.34).

Koncepcje zbawienia i przebaczenia są nierozerwalnie ze sobą związane. Dzięki Bogu, jego łaska jest wystarczająca względem wszystkich grzechów, cokolwiek napisałeś w miejscu wykropkowanym. Otrzymanie przebaczenia zależy od postawy człowieka. To jest pierwsza sprawa; czy przyjmiesz zbawienie (przebaczenie grzechów) jakie oferuje Chrystus? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to otrzymałeś w pełni przebaczenie wszystkich swoich grzechów (Dzieje Apostolskie 13.38-39). To przebaczenie przychodzi z wiary w Jezusa i Bożą łaskę, a nie przez nasze starania, dobre uczynki (Rzymian 3.20,22). Gdy pokornie wyznajemy to, że nigdy nie będziemy w stanie dostać się do nieba naszymi staraniami i potrzebujemy Bożego przebaczenia, wtedy przyjmujemy Boży ratunek (zbawienie). Przyjęcie Jezusa Chrystusa oznacza zawierzenie, że jego śmierć i zmartwychwstanie były zapłatą za wszystkie popełnione grzechy i jest wystarczające by je wszystkie zakryć (2 Koryntian 12.9).

Jeśli zatem przyjąłeś Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela, Bóg przebaczył już Twoje grzechy. Jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś, wyznaj Bogu swoje grzechy, a On cię oczyści i odnowi waszą relację (1 Jana 1.8-9). Nawet gdy doświadczysz przebaczenia, wciąż możesz zmagać się z poczuciem winy. Uczucie to jest odpowiedzią naszego sumienia i jest po to, aby nam przypominać byśmy nie popadali w te same grzechy.

Świadomość, że przebaczenie jest naprawdę pięknym, pełnym łaski darem od Boga, który nas kocha sprawia, że dostrzegamy prawdziwie to jaki jest wspaniały. Jeśli rozmyślamy nad naszym grzechem i nad tym, jak jesteśmy zepsuci i niegodni przebaczenia, to staje się to jeszcze bardziej oczywiste jak kochający jest Bóg, pełen współczucia i godny naszego uwielbienia. Nasza grzeszna pycha, która sprawia że nie prosimy o przebaczenie, tak naprawdę jest tym, co stoi pomiędzy nami a troskliwym Zbawicielem. Ale ci, którzy proszą o przebaczenie, mogą wierzyć że Jezus jest wystarczająco mocny i chętny, aby przebaczać i zbawiać od grzechów, dzięki czemu mogą wejść do przedsionków jego chwały (Psalm 100.4).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Popełniłem grzech… Czy Bóg mi przebaczy?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries