settings icon
share icon
Pytanie

Czym są prorocze sny? Czy Bóg daje dziś ludziom prorocze sny?

Odpowiedź


Prorocze sny pojawiają się w Biblii wiele razy i doświadczają ich różni ludzie, w tym prorocy (Ks. Daniela 7.1), bezbożni królowie (Ks. Daniela rozdz. 2) i przeciętni ludzie (1 Ks. Mojżeszowa 31.24). Czasami sny wymagały interpretacji, jak w przypadku snu Nabuchodonozora w Ks. Daniela rozdz. 2. Innym razem interpretacja nie była konieczna, ponieważ Bóg wyraźnie przemówił do śniącego, jak w historii Abimelecha i żony Abrahama (1 Ks. Mojżeszowa 20.1-6). Definicja proroczego snu może być następująca: nadprzyrodzona nocna wizja, która zawiera przyszłość. Daniel dbał o to, by chwalić Boga, który jako jedyny daje mądrość do interpretowania takich snów (Ks. Daniela 2.20-23).

Niemożliwe byłoby definitywne stwierdzenie, czy Bóg daje dziś ludziom prorocze sny. Istnieje wiele doniesień o proroczych snach, zwłaszcza na obszarach, gdzie dostęp do Biblii i ewangelii jest ograniczony. Bóg może czasami używać snów, aby prowadzić ludzi do miejsc, w których mogą usłyszeć ewangelię i zostać zbawieni. Szeroka gama duchowych lub proroczych snów jest zgłaszana przez wielu chrześcijan w wielu krajach. Żaden z nich nie jest jednak weryfikowalny w takim stopniu, byśmy mogli powiedzieć "tak, Bóg zdecydowanie daje dziś prorocze sny".

Jeśli uważasz, że miałeś proroczy sen lub słyszałeś historię z pierwszej ręki od innej osoby, która miała proroczy sen, pierwszym pytaniem, które należy zadać, jest "czy ten sen pochodzi od Boga?". Porównaj treść snu i jego przesłanie z Pismem Świętym; jeśli cokolwiek wydaje się sprzeczne ze słowami Boga lub Jego naturą, mądrze jest zignorować sen - nawet jeśli się spełni. Bóg nigdy nie sprzeciwia się swojemu Słowu. Biblia jest naszym standardem prawdy i objawienia danego przez Boga. Zawsze możemy prosić Boga o mądrość (Jakuba 1.5), gdy badamy sen.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czym są prorocze sny? Czy Bóg daje dziś ludziom prorocze sny?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries