settings icon
share icon
Pytanie

Czy można modlić się powtarzając te same rzeczy? Czy powinniśmy modlić się o wszystko tylko raz?

Odpowiedź


Ewangelia wg św. Łukasza 18:1-7 mówi: „Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?”

Ewangelia wg św. Łukasza 11:5-13 mówi: „Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.”

Oba te wersety zachęcają nas do modlitwy, i do tego, by modlić się uparcie! Nie ma nic złego w tym, by powtarzać modlitwy o te same rzeczy. Dopóki mieści się to w granicach Bożej woli (1 List św. Jana 5:14-15), proś Boga o to, czego chcesz, aż do momentu, kiedy odpowie na Twoje prośby, lub usunie to pragnienie z twojego serca. Czasami Bóg chce, byśmy poczekali na odpowiedź na modlitwę, aby nauczyć nas cierpliwości i wytrwałości. Czasami prosimy o coś, co nie jest Bożą wolą dla naszego życia, i Bóg mówi „nie”. Modlitwa to nie tylko nasze prośby przedstawiane Bogu, jest to też wysłuchiwanie Bożej woli, o której szepcze On do naszego serca. Proś, pukaj, szukaj, aż Bóg odpowie na twoje prośby, lub przekona cię, że to, o co prosisz, nie jest Jego wolą dla Ciebie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy można modlić się powtarzając te same rzeczy? Czy powinniśmy modlić się o wszystko tylko raz?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries