settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat poronienia?

Odpowiedź


Prawdopodobnie najczęściej zadawanym pytaniem po doświadczeniu poronienia jest: „Dlaczego to się stało?” albo „Dlaczego Boże mnie to spotkało?” Nie ma łatwych odpowiedzi na te pytania. Nie ma właściwie satysfakcjonującej konkluzji do której możemy dojść odnośnie tego, dlaczego ludzi spotykają złe rzeczy, a szczególnie jeśli dotyczy to niewinnych dzieci, które jeszcze nawet nie zaczęły żyć. Musimy zrozumieć, że Bóg nie zabiera nam naszych ukochanych, aby nas okrutnie ukarać. Biblia mówi, że nie ma „żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie” (Rzymian 8.1).

Poronienia są zazwyczaj spowodowane nieprawidłowym wzorem chromosomów płodu. Gdy te nieprawidłowości są wykryte, zatrzymuje się wzrost czego efektem jest poronienie. W innych przypadkach, poronienia są spowodowane zniekształceniami macicy, anomaliami hormonalnymi, problemami z układem odpornościowym, chronicznymi infekcjami czy chorobami. Po tysiącu lat grzechu, śmierci i osobistych ułomności, nie powinno nas dziwić, że nieprawidłowości genetyczne stają się powszechne.

Biblia nigdzie dokładnie nie omawia tematu spontanicznych poronień. Możemy mieć jednak pewność, że Bóg odczuwa współczucie względem tych, którzy z tego powodu cierpieli. On płacze i cierpi razem z nami, po prostu dlatego, że nas kocha i czuje nasz ból. Jezus Chrystus, Syn Boży, obiecał nam posłać swojego Ducha dla wszystkich wierzących, abyśmy nigdy nie przechodzili przez próby sami (Ew. Jana 14.16). Jezus powiedział w Ew. Mateusza 28.20, „A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.”

Każdy wierzący, który cierpiał z powodu poronienia powinien przez wiarę uchwycić się nadziei, że pewnego dnia zobaczy swoje dziecko. Nienarodzone dziecko dla Boga nie jest tylko płodem czy „zlepkiem komórek”, ale jest jednym z jego dzieci. Ks. Jeremiasza 1.5 mówi, że Bóg zna nas gdy jeszcze jesteśmy w łonie matki. Treny 3.33 mówią nam, że Bóg nie odczuwa przyjemności w sprawianiu bólu czy smutku ludziom. Jezus obiecał nam dar pokoju, który nie jest taki jak oferuje ten świat (Ew. Jana 14.27).

Rzymian 11.36 przypomina nam, że wszystko istnieje dzięki Bożej mocy i jest zamierzone dla jego uwielbienia. I mimo, iż nie stosuje on cierpienia jako kary, to jednak dopuszcza pewne rzeczy w naszym życiu, abyśmy mogli przez nie przynieść Bogu chwałę. Jezus powiedział, „To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie. Ja zwyciężyłem świat” (Ew. Jana 16.33).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat poronienia?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries