settings icon
share icon
Pytanie

Czy gra w pokera jest grzechem?

Odpowiedź


Poker jest często uważany za grzeszną aktywność ze względu na jego bliski związek z hazardem. Biblia poucza nas, abyśmy trzymali się z dala od miłości do pieniędzy (1 Tymoteusza 6:10; Hebrajczyków 13:5). Słowo Boże uczy nas również, abyśmy trzymali się z dala od prób "szybkiego wzbogacenia się" (Przysłów 13:11; 23:5; Kaznodziei 5:10). Co więcej, są o wiele bardziej pożyteczne rzeczy, które możemy robić z naszymi pieniędzmi niż marnowanie ich na hazard (Łukasza 6:38; 2 Koryntian 9:7).

Nie ma jednak nic grzesznego w graniu w karty. Poza hazardem, gra w pokera nie różni się niczym od gry planszowej. W pokera można grać za pomocą żetonów (lub innych substytutów) zamiast pieniędzy. Jeśli hazard zostanie usunięty z "równania", nie ma nic złego w przyjacielskiej grze w pokera. Kluczem jest granie z umiarem, nie pozwalając, by stało się to obsesją i unikając pokusy hazardu.

Dodatkowa uwaga odnosi się do zasady nie doprowadzania brata do potknięcia (1 Koryntian 10:31-33). Jeśli grając w jakąkolwiek grę karcianą z kimś, kto może mieć problem z pokusą hazardu, świadomie powodujemy, że ta osoba jest dalej kuszona, to wyrządzamy jej krzywdę. Jak we wszystkim, miłość do innych powinna być najważniejsza.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy gra w pokera jest grzechem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries