settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi o podglądctwie?

Odpowiedź


Biblia nie odnosi się bezpośrednio do tematu podglądactwa. Podglądactwo to fetysz seksualny, który polega na obserwowaniu innych osób angażujących się w prywatne zachowania, takie jak rozbieranie się lub uczestniczenie w aktywności seksualnej. Podglądactwo często obejmuje również potajemne nagrywanie lub fotografowanie obserwowanej osoby bez jej wiedzy lub zgody. Podglądacz zazwyczaj obserwuje z ukrycia lub używa ukrytej kamery do rejestrowania nielegalnych obrazów. Niektórzy ludzie uważają oglądanie pornografii lub nawet oglądanie zdjęć innych osób na portalach społecznościowych za aktywność wojerystyczną, ale wojeryzm, ściśle mówiąc, jest aktem potajemnego oglądania lub filmowania ludzi w prawdziwym życiu, gdy rozbierają się lub angażują w aktywność seksualną.

Podglądactwo jest grzeszne z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze, jest inwazyjne i lekceważące dla osoby, która jest obserwowana. Biblia nakazuje ludziom traktować innych z szacunkiem, sprawiedliwością i życzliwością (Micheasza 6:8; Zachariasza 7:9; Galacjan 5:22). Podglądactwo jest pogwałceniem tego nakazu - podglądacz traktuje innych ludzi jak przedmioty. Po drugie, podglądactwo należy do kategorii bezprawnych lub niemoralnych zachowań seksualnych. Pod względem duchowym pożądanie znajduje się na tym samym poziomie co cudzołóstwo. Kiedy patrzymy na inną osobę z "pożądliwym zamiarem", już popełniliśmy z nią cudzołóstwo w naszych sercach (Mateusza 5:28).

Potajemne oglądanie nagości innej osoby (nie współmałżonka) jest złe. Kradzież jakiegokolwiek rodzaju - nawet kradzież czyjejś prywatności - jest grzechem. Podglądactwo jest dziełem ciała i produktem grzesznego pożądania. Biblia mówi nam, abyśmy wybrali inną ścieżkę dla naszego życia: "Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa, a nie myślcie o tym, jak zaspokoić pożądania ciała" (Rzymian 13:14).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi o podglądctwie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries