settings icon
share icon
Pytanie

Czy Biblia naucza, że życie zaczyna się z chwilą poczęcia?

Odpowiedź


Biblia naucza, że życie zaczyna się z chwilą poczęcia. Każda kultura wypracowuje własny podląg na temat początku życia ludzkiego uzależniająć go od wyznawanych wartości społecznych, standardów moralnych i wiedzy na temat zmian zachodzących w rozwoju embrionalnym. Do 1973 roku w USA, kiedy to Sąd Najwyższy dopuścił możliwość aborcji na życzenie, rozwijający się embrion był postrzegany jako nienarodzona osoba. Obecnie płód, który mógłby przetrwać bez wspomagania aparatury poza macicą, może być poddany legalnej aborcji jeśli zachodzą ku temu określone pobudki medyczne. To wyraźnie pokazuje, że nie postrzegamy nienarodzonego dziecka jako prawdziwej istoty ludzkiej.

Nauka mówi nam, że życie ludzkie zaczyna się z chwilą poczęcia. Od chwili zapłodnienia, geny dziecka są już kompletne. Jego płeć już została określona, podobnie jak wzrost, kolor włosów, oczu i skóry. Jedyną rzeczą jaką potrzebuje embrion aby stać się w pełni funkcjonalną istotą jest czas aby wzrastać i się rozwijać.

Najważniejsze jest to, że Bóg objawił nam w Jego Słowie to, że życie zaczyna się z chwilą poczęcia, ale również to, że On zna każdego z nas zanim zostaniemy poczęci (Ks. Jeremiasza 1,5). Król Dawid powiedział, jaką rolę odgrywa Bóg w naszym poczęciu: "Bo Ty stworzyłeś nerki moje, ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej. ... Oczy twoje widziały czyny moje, w księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, gdy jeszcze żadnego z nich nie było" (Psalm 139.13, 16)

Społeczeństwo wciąż obniża wartość nienarodzonego życia, stwarzając swoje własne definicje człowieczeństwa opartego na zniszczonym spojrzeniu moralnym. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że życie zaczyna się z chwilą poczęcia człowieka. Bóg jest obecny podczas naszego stwarzania; to On w rzeczywistości jest naszym Stworzycielem. Nasza wartość jako istot ludzkich stworzonych na Jego obraz ma swój początek nawet zanim pojawimy się na świecie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy Biblia naucza, że życie zaczyna się z chwilą poczęcia?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries