settings icon
share icon
Pytanie

Czy w niebie będzie coś takiego jak płeć?

Odpowiedź


Ew. Mateusza 22.30 mówi o ludziach po zmartwychwstaniu nie będących w związku małżeńskim- stali się "podobni do aniołów." Nie oznacza to jednak, że ludzie tracą swoją płciowość. Rodzaj męski, a nie język neutralny płciowo jest używany wielokrotnie przy opisie aniołów (i był jak.. i jego wygląd przypominał, itp.). Zatem, nic nie wskazuje na to, że aniołowie są istotami bez płci.

Nie ma żadnej wzmianki w Biblii, która wskazywałaby na to, że ludzie utracą lub zmienią płeć w niebie. W Ks. Objawienia (rozdziały 21-22), wydaje się, że Bóg czyni rzeczy nie takimi jakie były w Ogrodzie Eden, ale nawet lepsze. Pamiętaj, że płeć nie jest czymś złym- w rzeczywistości jest to dobra rzecz. Bóg stworzył Ewę, ponieważ Adam potrzebował, aby ktoś go uzupełniał. Małżeństwo (niemożliwe bez udziału różnych płci) jest modelową relacją pomiędzy mężczyzną a kobietą, jest obrazem Chrystusa i kościoła. Kościół jest oblubienicą, a Chrystus oblubieńcem (Efezjan 5.25-32).

Chociaż nie jest to wyraźnie nauczane w Biblii, wydaje się najbardziej prawdopodobne, że ludzie zachowują swoją płeć. Nasza płciowość jest częścią tego, kim jesteśmy. Płciowość to coś więcej aniżeli nasza fizyczność- to jest część naszej prawdziwej natury i sposobu w jaki jesteśmy związani z Bogiem. Zatem, wydaje się, że płeć będzie udoskonalona i uwielbiona w wieczności. Warto również zauważyć, że Jezus zachował swoją płeć po śmierci i zmartwychwstaniu.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy w niebie będzie coś takiego jak płeć?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries