settings icon
share icon
Pytanie

Skąd mogę mieć pewność zbawienia?

Odpowiedź


Skąd możesz wiedzieć na pewno, że jesteś zbawiony? Przeczytaj werset z 1 Listu św. Jana 5:11-13: „A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne”. Kto ma Syna? Ci, którzy uwierzyli w Niego i uznali Go za swojego Pana (Ewangelia wg św. Jana 1:12). Jeśli masz Jezusa, masz życie. Życie wieczne. Nie tymczasowe, ale wieczne.

Bóg chce, byśmy mieli pewność zbawienia. Nie możemy przeżyć naszego życia zastanawiając się i martwiąc tym, czy naprawdę będziemy zbawieni, czy też nie. To dlatego Biblia w tak klarowny sposób mówi o zbawieniu. Uwierz w Jezusa, a będziesz zbawiony (Ewangelia wg św. Jana 3:16; Dzieje Apostolskie 16:31). Czy wierzysz, że Jezus jest Zbawicielem, że umarł biorąc na siebie karę za Twoje grzechy (List św. Pawła do Rzymian 5:8; 2 List św. Pawła do Koryntian 5:21)? Czy w kwestii zbawienia ufasz jedynie Jezusowi? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, jesteś zbawiony! Pewność oznacza „odrzucenie wszelkich wątpliwości”. Jeśli weźmiesz sobie do serca Boże Słowo, będziesz mógł przyjąć ponad wszelką wątpliwość prawdę, że Twoje wieczne zbawienie jest prawdą.

Sam Jezus mówi o tych, którzy w Niego uwierzyli: „Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca” (Ewangelia wg św. Jana 10:28-29). Widzimy tu, jak wielki nacisk położony jest na słowo „na wieki”. Życie wieczne trwa właśnie przez wieki, i nigdy się nie kończy. Nie ma nikogo, nawet Ty sam nie jesteś w stanie tego zrobić, kto mógłby odebrać Ci dar Boga i Jezusa Chrystusa: życie wieczne.

Postaraj się zapamiętać te fragmenty. Słowo Boże powinniśmy przechowywać w naszych sercach, tak, abyśmy nie grzeszyli przeciwko Bogu (Psalm 119:11), a grzechem jest też zwątpienie. Rozraduj się tym słowem, które Bóg mówi do Ciebie: żyj w pewności, nie w powątpiewaniu! Dzięki słowom samego Jezusa możemy mieć pewność, że nasze zbawienie przez Niego nigdy nie zostanie poddane w wątpliwość. Nasza pewność opiera się na miłości Bożej w Jezusie Chrystusie. List św. Judy 24-25 mówi: „Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.”

EnglishPowrót na polską stronę główną

Skąd mogę mieć pewność zbawienia?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries