settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi o panseksualizmie/ wszechseksualności?

Odpowiedź


Panseksualizm i wszechseksualność są blisko spokrewnione. Panseksualizm jest seksualnym pociągiem do ludzi bez rozpoznania płci. Wszechseksualność jest seksualnym pociągiem do ludzi z rozróżnieniem płci. W sensie praktycznym, nie ma różnicy pomiędzy tymi dwoma. Zarówno panseksualizm jak i wszechseksualność są seksualnymi pociągami do heteroseksualnych mężczyzn i kobiet, homoseksualnych mężczyzn i kobiet, biseksualnych mężczyzn i kobiet, transpłciowych mężczyzn i kobiet, mężczyznami i kobietami płynnymi płciowo [gender fluid] itd. itp. Różnica jest taka, że panseksualista twierdzi, że nie widzi w ogóle płci, podczas gdy wszechseksualny postrzega płeć, ale nie dba o to. Nieoficjalnym hasłem obu wydaje się być „serca nie części”.

Biblia nie wspomina konkretnie o panseksualizmie czy wszechseksualizmie. Ale, skoro panseksualizm i wszechseksualizm czasem dotyczy seksu z tą samą płcią, biblijne potępienie homoseksualizmu miałoby na równi zastosowanie wobec tych, którzy praktykują panseksualizm jak i wszechseksualizm (3 Ks. Mojżeszowa 18.22; 20.13; Rzymian 1.26-27; 1 Koryntian 6.9). Jedyną formą aktywności seksualnej, którą Biblia wspiera jest heteroseksualność w granicach małżeństwa (Dz. Apostolskie 15.20; 1 Koryntian 6.13; Galacjan 5.19; Efezjan 5.3; Kolosan 3.5).

Ostatni trend, aby ignorować płeć czy nawet zaprzeczać jej zupełnie, jest całkowicie niebiblijny. Bóg stworzył mężczyznę i kobietę i zaprojektował ich, aby uzupełniali się wzajemnie, nie tylko fizycznie i seksualnie, ale również emocjonalnie i duchowo (1 Ks. Mojżeszowa 2). Zaprzeczanie różnicom męsko-damskim i przyjmowanie alternatywnych form seksualności, takich jak panseksualność i wszechseksualność/ omniseksualność, jest zaprzeczeniem rzeczywistości i, co ważniejsze, odrzuceniem Boga jako Stwórcy i Projektanta. Mówiąc prościej, angażowanie się w panseksualizm czy wszechseksualizm jest grzechem.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi o panseksualizmie/ wszechseksualności?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries