settings icon
share icon
Pytanie

Czy oszustwo obcych może być częścią planu czasów ostatecznych?

Odpowiedź


Wiemy, że wydarzenia towarzyszące czasom ostatecznym, jak opisuje to Biblia, będą dotyczyły potężnego zwiedzenia (Ew. Mateusza 24.24). Ostatnio, zainteresowanie pojawiło się wokół teorii, że to zwiedzenie będzie związane z istotami obcymi, pochodzącymi z innej planety. Choć może wydawać się to dziwne, teoria ta z perspektywy chrześcijańskiej jest całkowicie możliwa. I chociaż Biblia nie wspomina czy istnieją istoty obce czy też nie — nie ma wzmianki o nich w opisie aktu stworzenia w 1 Ks. Mojżeszowej (Ks. Rodzaju) ani nigdzie indziej- Biblia mówi nam o przybyszach z innego świata- świata duchowego.

Od samego początku, przykłady demonów (upadłych aniołów) odwiedzających ziemię zostały opisane i zrelacjonowane. Wiemy to ze spotkania Ewy z szatanem, że demony są zainteresowane śledzeniem (i zmienianiem) postępowania ludzkości. Chcą być zaangażowani, a ich celem jest odciągnięcie ludzkości od uwielbienia Boga i skierowania uwagi ludzkości na nich samych. Kolejnym godnym uwagi przykładem interakcji z ludźmi jest opis z 1 Ks. Mojżeszowej 6.4 związany z przybyciem "synów Bożych." Relacja z 1 Ks. Mojżeszowej stwierdza, że ci potężni mężczyźni współżyli z kobietami w wyniku czego powstało pokolenie zwane Nefilim. To brzmi jak historia science fiction, a jednak dokładnie tak jest w Biblii. Istnieje zadziwiające podobieństwo pomiędzy relacjami z różnych kultur czasów starożytnych. Pisma starożytnych Sumerów na przykład (którzy pierwsi mieli język pisany), opowiadają o obecności "Anunnaki", które były bóstwami przybyłymi z nieba, aby zamieszkać na ziemi z człowiekiem. Warto również zauważyć, że bożki Sumerów często przychodziły w formie węży.

Relacje te, rozważane w połączeniu z niesamowitymi rzeczami stworzonymi przez starożytnego człowieka, pozwalają teoretyzować, że demony, w postaci istot z innego świata, przybyły na ziemię, przynosząc ludziom niezwykłą mądrość i wiedzę, a poprzez „zawieranie małżeństw" z córkami (ludzkimi) próbują odciągnąć ludzi od Boga. Już na podstawie doświadczenia Ewy z wężem widzimy, że demony kuszą człowieka możliwością zdobycia większej mądrości, by go usidlić i że człowiek jest na to bardzo podatny.

Czy czasy ostateczne mogą wiązać się z podobnym zwiedzeniem obcych? Biblia dokładnie nie odnosi się do tej kwestii, ale z pewnością jest to możliwe, z różnych powodów. Po pierwsze, Biblia mówi nam, że świat zjednoczy się pod wodzą Antychrysta. Aby osiągnąć porozumienie między wszystkimi religiami świata, sensowne byłoby, by tym „łącznikiem" było coś pochodzącego z zupełnie nowego źródła — źródła pozaziemskiego. Trudno jest sobie wyobrazić, że jedna religia staje na czele innych, chyba że nowa, pozaziemska wiedza byłaby źródłem powołania i mocą nowej "religii." Byłoby to zgodne z oszustwami dokonanymi w przeszłości i byłby to bardzo skuteczny sposób oszukania dużej ilości osób.

Po drugie, zwiedzenie może dostarczyć odpowiedzi na problem pochodzenia ziemi. Naukowa teoria, że ewolucja życia na ziemi była spontanicznie wytworzona nadal nie daje odpowiedzi na pytanie o początki życia na ziemi. Istnieje dowód "wielkiego wybuchu", ale wciąż nie ma wyjaśnienia z jakiego powodu nastąpił wielki wybuch. Jeśli obce istoty przybyłyby i dały nam pozaziemskie wyjaśnienie istnienia życia na ziemi, pochodzenia świata religii, a nawet pochodzenia naszej planety, to byłoby to bardzo przekonujące.

To powiedziawszy, nie powinniśmy się bać. Pan powiedział, że nas nie opuści ani nie zapomni i że będzie nas strzegł (1 Ks. Królewska 8.57; Ew. Mateusza 10.31; Ks. Izajasza 41.10). Demony/ anioły nie są wszechmocne, ani też wszechobecne. Jezus powiedział, że jego pojawienie się w czasach ostatecznych będzie jak błyskawica- bardzo widoczne dla wszystkich. Powiedział, żeby nie wierzyć nikomu, kto będzie mówił "jestem Chrystusem" ani żadnej grupie, która będzie mówiła: "Oto tam jest Chrystus" albo "On jest tutaj" (Ew. Mateusza 24.23-24). Powiedział, że sępy gromadzą się wokół martwego ciała, co oznacza, że jeśli zobaczysz grupę ludzi gromadzących się wokół kogoś, kto twierdzi, że jest Chrystusem, to osoba ta jest martwa i jest fałszywym prorokiem.

Powinniśmy uważać na każdą osobę czy istotę, która tworzy znaki i cuda poza biblijną wiarygodnością lub w oderwaniu od posłuszeństwa Panu Jezusowi, każdemu, kto zapewnia drogę jedności światowych religii czy rządów (Ks. Objawienia 13.5-8), jakiejkolwiek istocie, która promuje relacje wbrew naturze (1 Ks. Mojżeszowa 6.4; Judy 1.6-7) i oczywiście, każdej osobie, która zaprzecza, że Jezus jest Bogiem (2 Jana 1.7). Poza tym, każdemu, kto przedstawia "substytut/zastępstwo" Jezusa, kto przedstawia go "jako jednego z bogów, a nie Boga Najwyższego" lub każdemu, kto twierdzi, że Jezus jest jedynie dobrym nauczycielem, tylko człowiekiem albo nawet ponad-człowiekiem czy istotą obcą, taka osoba jest zwodzicielem.

I na koniec, jeśli demony ukazujące się jako kosmici są częścią czasów ostatecznych, powinniśmy pamiętać, że one także są stworzeniami podlegającymi suwerennemu Bogu i ostatecznie odpowiedzialnymi przed nim. Czy to w formie obcej, czy nie, opisy demonów w Ks. Objawienia są przerażające (Ks. Objawienia 9.1-12), ale nie powinniśmy się bać tych, którzy mogą zabić nasze ciało, ale jedynie tego, który może zabić naszą duszę w piekle (Ew. Mateusza 10.28). Nieważne co się z nami wydarzy na ziemi, powinniśmy ufać, że Pan jest Zbawicielem, Odkupicielem, i Obrońcą dusz tych, którzy mu wierzą (Psalm 9.10; 22.5).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy oszustwo obcych może być częścią planu czasów ostatecznych?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries