settings icon
share icon
Pytanie

Jak powinien postąpić wierzący, gdy dowie się o romansie swojego małżonka/ swojej małżonki?

Odpowiedź


Niewierność jest bardzo trudnym i bolesnym doświadczeniem. Dotyka ona wszystkich emocji, a dla wierzącego, może być momentem w którym jego wiara osiąga moment krytyczny. Najlepszą rzeczą jest to, by „wszelką troskę swoją złożyć na niego, gdyż On ma o was staranie” (1 Piotra 5.7). Powierz tą sprawę Bogu aby On cię pocieszył obdarzył mądrością i wskazówkami odnośnie codziennych spraw. Bóg może pomóc nam przejść najtrudniejsze próby.

Cudzołóstwo jest zawsze złe. „…Rozpustników bowiem i cudzołożników sądzić będzie Bóg” (Hebrajczyków 13.4b). Strona poszkodowana powinna zaufać Bogu w kwestii osądzania. Gdy doznajemy zranienia, powinniśmy powierzyć ten grzech cudzołóstwa jedynemu, który zna każdy szczegół tej sprawy i rozwiąże ją we właściwy sposób.

EBACZ

„Bo jeśli przebaczycie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych” (Ew. Mateusza 6.14-15). To może wydawać się niemożliwe, ale z Bożą łaską, strona poszkodowana może okazać posłuszeństwo Słowu Bożemu. Pielęgnowanie w sobie zgorzknienia wpływa na naszą postawę, emocje i pragnienie bycia posłusznym Bogu oraz negatywnie wpłynie na podejmowane codziennie decyzje. Nie oznacza to, że zraniony małżonek/ małżonka nie będą cierpieć z powodu głębokiego zranienia. Jednak Boża łaska we wspaniały sposób uśmierzy ten ból. Alternatywą jest nieprzebaczenie, które wkrótce prowadzi do złości, gniewu i grzesznych myśli itp.

OTRZYMAJ PRZEBACZENIE

„Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości” (1 Jana 1.9). Każda ze stron powinna prosić Boga o pomoc, jak powinna postąpić w tej sytuacji i uwolnić się od ciężaru winy. Od tego momentu, doświadczą wolności poszukiwania jego wsparcia i prowadzenia. Jego Duch Święty sprawi, że będą mogli uczynić to, czego sami nie byli w stanie. „Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie” (Filipian 4.13).

Wówczas, gdy Bóg to prowadzi, przebaczenie i pojednanie są dostępne. Nawet jeśli zajmie to trochę czasu, to powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby przebaczyć i pojednać się. (Zobacz Ew. Mateusza 5.23-24). W odniesieniu do kwestii tego, czy zostać czy opuścić, to „ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubił inną, cudzołoży, a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży” (Ew. Mateusza 19.9). Mimo, iż strona niewinna ma wszelkie podstawy do tego, by się rozwieść, to jednak Bóg zachęca do przebaczenia i pojednania.

Pan nienawidzi rozwodu (Ks. Malachiasza 2.16). Znacznie lepiej jest próbować rozwiązać przyczyny tych problemów, szczególnie jeśli dotyczy to także dzieci. Pomocne jest duszpasterstwo oparte na autorytecie Słowa Bożego. Szczególnie ważna jest modlitwa o prowadzenie wszelkich myśli, słów, czynów i decyzji.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak powinien postąpić wierzący, gdy dowie się o romansie swojego małżonka/ swojej małżonki?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries