settings icon
share icon
Pytanie

Co to jest Nowy Porządek Świata?

Odpowiedź


Nowy Porządek Świata jest teorią spiskową, która zakłada nowy okres historii, przynoszący poważną zmianę na świecie związaną z równowagą światowych potęg. Niektórzy twierdzą, że ten Nowy Porządek Świata obejmuje grupę lub grupy elitarnych ludzi, którzy chcą rządzić światem poprzez jeden światowy system rządów. Atrakcyjność Nowego Porządku Świata leży w jego propozycji uwolnienia świata od wojen i konfliktów politycznych oraz w jego obietnicach wykorzenienia ubóstwa, chorób i głodu. Jego celem jest zaspokojenie potrzeb i nadziei całej ludzkości poprzez światowy pokój.

Nazywany również nową „erą globalizacji”, ten Nowy Porządek Świata rzekomo zlikwiduje potrzebę istnienia zróżnicowanych rządów światowych. Zostanie to osiągnięte poprzez wprowadzenie jednego światowego systemu politycznego. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest wyeliminowanie wszystkich podziałów i granic wyznaczających narody świata. Uważa się, że aby dokonać całej tej zmiany, Nowy Porządek Świata położy nacisk na tolerancję poprzez promocję i akceptację innych kultur oraz ich wartości i ideologii. Jej ostatecznym celem jest poczucie jedności i zgodności ze wszystkimi ludźmi mówiącymi tym samym językiem. Inne cele obejmują użycie jednej, światowej waluty, a także jedność w polityce, religii i wartościach moralnych. W rezultacie, zdaniem teoretyków spiskowych, świat będzie podlegał jednej zasadzie, jednemu rządowi, który obiecuje światowy pokój, brak wojny i eliminację wszelkich niepokojów politycznych.

Chociaż można zgodzić się, że człowiek potrzebuje nadziei, aby przetrwać i mieć spokój ducha, problem polega na tym, gdzie człowiek szuka takiej nadziei. Pismo Święte mówi jasno o wszystkich tych rzeczach. Jako chrześcijanie nakazano nam być posłusznymi i szanować władzę, w tym nasz rząd. Możemy jednak łatwo zauważyć, że istnieją pewne poważne konsekwencje takiego Nowego Porządku Świata, zarówno z ekonomicznego, jak i religijnego punktu widzenia (Rzymian 13.1-7; Dz. Apostolskie 5.29).

Problem akceptacji czy uznania jakiegokolwiek Nowego Porządku Świata tkwi w tym, że żaden rząd nie zaoferował ani nigdy nie zaoferuje prawdziwej nadziei i pokoju dla ludzkości. Gdy człowiek zwraca się do rządu, aby zapewnił światowy pokój i nadzieję, zostaje omamiony i zniewolony fałszywymi obietnicami. Historia wielokrotnie dowodziła, że żadne quasi-światowe imperium nigdy nie przetrwało, po prostu z powodu wrodzonych wad chciwości, korupcji i dążenia do władzy.

Tych, którzy pragną wprowadzenia Nowego Porządku Świata, czy to świeckiego czy religijnego, czeka brutalne przebudzenie. Prawda jest taka, że fałszywe nauki religijne nie mogą powołać do życia utopii, niezależnie od kreatywności i pomysłowości człowieka. Tylko niebo przynosi trwały pokój i szczęście. Biblia bardzo wyraźnie mówi, że wszystkie rzeczy związane z tym życiem na ziemi z jego cierpieniami, jego rozkładem, niezadowoleniem i śmiercią będą trwały w tym fizycznym życiu (2 Koryntian 4.16; Hebrajczyków 9.27). Jasne jest również, że wszystkie te rzeczy są całkowicie nieznane w niebiańskim mieście (Ks. Objawienia 21.3-7 i rozdział 22). Zostaną wyeliminowane. Tak, potrzebna jest nadzieja. Ale to jest nadzieja nieba, której potrzebujemy, a nie fałszywa nadzieja Nowego Porządku Świata. Jedyna nadzieja dla wszystkich wierzących leży tylko w niebie (Ew. Jana 14.1-4). Nie ma jej tutaj na tej ziemi.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co to jest Nowy Porządek Świata?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries