settings icon
share icon
Pytanie

Dlaczego narody będą potrzebowały uzdrowienia w Nowym Jeruzalem?

Odpowiedź


Jedną z Bożych obietnic dotyczących stanu wiecznego jest to, że narody świata będą miały uzdrowienie. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego dokładnie uzdrowienie jest potrzebne. Czyż Nowe Jeruzalem nie jest już miejscem doskonałości?

Obietnica uzdrowienia narodów znajduje się w Objawieniu 22, po stworzeniu nowego nieba i nowej ziemi (Objawienie 21:1). Jan pisze: "I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów. I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą i oglądać będą jego oblicze, a imię jego będzie na ich czołach. I nocy już nie będzie, i nie będą już potrzebowali światła lampy ani światła słonecznego, gdyż Pan, Bóg, będzie im świecił i panować będą na wieki wieków." (Objawienie 22:1-5).

Uzdrowienie narodów jest powiązane z drzewem życia, gdy Bóg przywraca Eden. To właśnie o liściach tego drzewa mówi się, że są "do uzdrawiania narodów" (Objawienie 22:2). Możliwe, że drzewo życia w Nowym Jeruzalem jest dosłowne, a jego liście i różne owoce w jakiś sposób wzbogacą naszą egzystencję w stanie wiecznym. Wszystkie reprezentowane tam narody zostaną "uzdrowione" ze swoich podziałów i sporów dzięki równemu dostępowi do drzewa życia.

Możliwe jest również, że drzewo życia w Nowym Jeruzalem jest symboliczne, a jego "uzdrowienie" oznacza życie wieczne, którym wszyscy będą się tam cieszyć. Różne owoce, które rodzi, mogą reprezentować nieograniczoną różnorodność naszej egzystencji w niebie. Czysto płynąca rzeka, która podlewa drzewo, może obrazować duchowe życie odkupionych przez Boga - "żywą wodę" obiecaną przez Jezusa w Ewangelii Jana 4:13-14.

Uzdrowienie, które zapewniają liście drzewa życia, nie jest uzdrowieniem ran bitewnych - wojna się skończy. Uzdrowienie nie jest potrzebne do zwalczania chorób - nie będzie już chorób, śmierci ani bólu (Objawienie 21:4). Nie, "uzdrowienie" jest odniesieniem do wiecznego błogosławieństwa nowego nieba i ziemi; nigdy więcej świat nie będzie nękany przez dolegliwości fizyczne lub duchowe złe samopoczucie czy zepsucie. Nie będzie już więcej wojen, sporów ani konfliktów między frakcjami. Bóg uzdrowi wszystko, co dolega Jego stworzeniu i nie będzie już przekleństwa (Objawienie 22:3).

W stanie wiecznym wszystko będzie błogosławione, a drzewo życia reprezentuje to błogosławieństwo. Będzie tam doskonała bezgrzeszność, doskonały rząd, doskonała służba Bogu, doskonała komunia i doskonała chwała. Niemożliwe jest dla nas wyobrażenie sobie bycia całkowicie oddzielonym od grzechu i życia w uwielbionym stanie przed Bogiem. Ale Pan zapewnia nas, że "słowa te są godne zaufania i prawdziwe" (Objawienie 22:6).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Dlaczego narody będą potrzebowały uzdrowienia w Nowym Jeruzalem?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries