settings icon
share icon
Pytanie

Czy muszę wierzyć w nieomylność Biblii aby być zbawionym?

Odpowiedź


Nie jesteśmy zbawieni przez wiarę w natchnienie i nieomylność Biblii. Jesteśmy zbawieni w Panu Jezusie Chrystusie jako Zbawicielowi naszych grzechów (Ew. Jana 3.16; Efezjan 2.8-9; Rzymian 10.9-10). Równocześnie jednak, tylko przez Biblię dowiadujemy się o Jezusie Chrystusie, Jego śmierci i zmartwychwstaniu (2 Koryntian 5.21; Rzymian 5.8). Nie musimy wierzyć we wszystko o czym mówi Biblia aby być zbawionym, lecz musimy wierzyć w Jezusa Chrystusa, którego Biblia zwiastuje. Powinniśmy zdecydowanie uchwycić się Biblii, jako Słowa Bożego i wierzyć we wszystko czego naucza.

Gdy ludzie doświadczają zbawienia, to przeważnie mało znają Biblię. Zbawienie jest procesem, w którym uświadamiamy sobie naszą grzeszność, a nie nieomylność Biblii. Nasza świadomość mówi nam, że nie jesteśmy w stanie stanąć przed świętym Bogiem, chlubiąc się własnymi ‘dobrymi uczynkami.’ Wiemy bowiem, że nie jesteśmy sprawiedliwi na ich podstawie, dlatego skupiamy się na Nim, przyjmując śmierć Jego Syna na krzyżu jako zapłatę za nasze grzechy. Pokładamy w Nim pełne zaufanie. Od tego momentu, mamy zupełnie nową naturę, czystą i nieskażoną grzechem. Boży Duch Święty zamieszkuje w naszych sercach, zapieczętowując nas na wieczność. Rozpoczynamy nowe życie, kochając Boga i żyjąc dla Niego w posłuszeństwie każdego dnia. Kluczowym elementem „podążania” za Nim jest codzienne karmienie się Jego Słowem i wzrastanie w wierze. Biblia ma moc by czynić to w naszym życiu.

Jeśli wierzymy i ufamy w Osobę i dzieło Pana Jezusa Chrystusa- jak naucza Biblia, to jesteśmy zbawieni. Gdy ufamy Jezusowi Chrystusowi, to Duch Święty będzie wykonywał pracę w naszych sercach i umysłach, przekonując nas że Biblia jest prawdziwa i natchniona przez Boga (2 Tymoteusza 3.16-17). Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do nieomylności Pisma Świętego, to najlepiej jest prosić Boga, aby Sam przekonał nas do prawdziwości Swojego Słowa. On chętnie objawia Siebie tym, którzy w szczerości serca Jego poszukują (Ew. Mateusza 7.7-8).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy muszę wierzyć w nieomylność Biblii aby być zbawionym?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries