settings icon
share icon
Pytanie

Jak nie trafić do piekła?

Odpowiedź


Nietrafienie do piekła jest łatwiejsze niż myślisz. Niektórym ludziom wydaje się, iż muszą przestrzegać Dekalogu przez całe życie aby tam nie skończyć. Niektórzy też wierzą, iż muszą przestrzegać w tym celu pewnych obrzędów i rytuałów. Niektórzy natomiast uważają, że nie ma jednego pewnego sposobu aby nawet wiedzieć czy tam trafimy czy nie. Żaden z tych poglądów nie jest poprawny. Biblia mówi bardzo jasno jak człowiek może uniknąć trafienia do piekła po śmierci.

Biblia opisuje piekło jako straszne i przerażające miejsce, jako „ogień wieczny” (Mt 25,41), „ogień nieugaszony” (Mt 3,12), „hańba i wieczna odraza”(Dn 12,2), miejsce gdzie „ogień nie gaśnie” (Mk 9,44-49), i „wieczna zagłada” (2 Tes 1,9). Apokalipsa św. Jana 20,10 opisuje piekło jako „jezioro ognia i siarki” gdzie nikczemnicy „będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków” (Ap 20,10). Bez cienia wątpliwości piekło jest miejscem którego powinniśmy unikać.

Dlaczego piekło istnieje i dlaczego Bóg zsyła tam niektórych ludzi? Biblia mówi nam, iż Bóg przygotował piekło dla diabła i upadłych aniołów zaraz po tym jak zbuntowali się przeciwko Niemu (Mt 25,41). Ci, którzy odrzucą Bożą ofertę przebaczenia będą cierpieć to samo wieczne potępienie jak oni. Dlaczego piekło jest konieczne? Każdy grzech jest ostatecznie przeciw Bogu (Ps 51,4), i jako, że Bóg jest nieskończoną i wieczną istotą, jedynie nieskończona i wieczna kara może być wystarczająca. Piekło jest miejscem gdzie Boże święte i słuszne żądania są spełnione. Jest także miejscem gdzie Bóg potępia grzech i tych wszystkich, którzy go odrzucili. Biblia jasno zaznacza, iż zgrzeszyliśmy wszyscy (Koh 7,20; Rz 3,10-23), więc wynika z tego, iż wszyscy zasługujemy na to, aby iść do piekła.

Więc jak tam nie trafić? Jako, że nieskończona i wieczna kara jest wystarczająca, nieskończona i wieczna cena musi być zapłacona. Bóg stał się istotą ludzką w Osobie Jezusa Chrystusa. W Chrystusie, Bóg żył między nami, nauczał nas, i uzdrawiał nas - ale te rzeczy nie były jego ostateczną misją tu na ziemi. Bóg stał się człowiekiem (J 1,1.14) aby móc za nas umrzeć. Jezus, Bóg w ludzkiej postaci, umarł na krzyżu. Będąc Bogiem, Jego śmierć była nieskończonej i wiecznej wartości, spłacającą pełną cenę za grzech (1 J 2,2). Bóg zaprasza nas do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, akceptując jego śmierć jako pełną i dokładną spłatę naszych grzechów. Bóg obiecuje każdemu kto uwierzy w Jezusa (J 3,16), zaufa mu jedynemu jako Zbawcy (J 15,6), iż będzie ocalony – co oznacza, że nie trafi do piekła.

Bóg nie chce by ktokolwiek poszedł do piekła (2 P 3,9) i właśnie dlatego uczynił ostateczną, doskonałą i wystarczającą ofiarę w imię miłości do nas. Jeśli nie chcesz pójść do piekła, przyjmij Jezusa jako Twojego Zbawcę. To takie proste. Uznaj przed Bogiem, że jesteś grzesznikiem i że zasługujesz na karę piekielną. Oświadcz Mu, że masz ufność w Chrystusie jako Twoim Zbawicielu. Podziękuj Bogu za zapewnienie Ci zbawienia i zachowanie od piekła. Prosta wiara, zaufanie w Jezusie Chrystusie jako Zbawcy, oto właśnie jak możesz uniknąć trafienia do piekła!

Czy zdecydowałeś się uwierzyć w Jezusa ze względu na to, co przeczytałeś tutaj? Jeśli tak, proszę, kliknij przycisk znajdujący się poniżej „Dziś uwierzyłem w Chrystusa.”
EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak nie trafić do piekła?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries