settings icon
share icon
Pytanie

Z jakiego powodu Jezus nakazał ludziom, aby nie rozpowiadali o cudach jakich dokonywał?

Odpowiedź


Po uzdrowieniu trędowatego (Ew. Marka 1.41-42), "Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Uważaj, nikomu nic nie mów..." (Ew. Marka 1.43-44). Zgodnie z naszym sposobem myślenia, wydaje się, że Jezus chciał aby wszyscy się dowiedzieli o dokonanym cudzie. Ale Jezus wiedział, że rozgłos związany z takimi cudami mógłby przysłonić znaczenie jego misji i odsunąć uwagę ludzi od prawdziwego przesłania ewangelii. Marek relacjonuje, że tak dokładnie się stało. W poczuciu podekscytowania odnośnie swojego cudownego uzdrowienia człowiek ten nie wykonał polecenia. W efekcie czego, Chrystus musiał przenieść swoją misję z dala od miasta w rejony opuszczone. (Ew. Marka 1.45) "Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego. "

Dodatkowo, Chrystus mimo iż uleczył paralityka, wymusił na nim, aby przestrzegał prawa powszechnego- aby poszedł do uczonych, a nie zatrzymywał się na obwieszczaniu tego, że został uleczony. Możliwe jest również, że gdyby nie poszedł do nich od razu, to źli ludzie mogliby pojawić się przed nim i nastawić duchownych i powstrzymać ich przed złożeniem przez niego świadectwa uzdrowienia, tylko dla tego, że dokonał tego Jezus. Najważniejsze było to, aby duchowny ogłosił, że jest to prawdziwe uzdrowienie, aby wśród Żydów nie było uprzedzeń że był to prawdziwy cud.

I na koniec, Jezus nie chciał, aby ludzie skupiali się na cudach jakich dokonywał, ale raczej na przesłaniu jakie zwiastował i śmierci której miał doświadczyć. Podobnie jest dzisiaj, Bóg raczej chciałby, abyśmy skupiali się na cudzie zbawienia poprzez Jezusa Chrystusa, a nie na innych uzdrowieniach lub/ czy cudach.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Z jakiego powodu Jezus nakazał ludziom, aby nie rozpowiadali o cudach jakich dokonywał?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries