settings icon
share icon
Pytanie

Jak nawrócić się na Chrześcijaństwo?

Odpowiedź


Pewien człowiek z greckiego miasta Filippi zadał bardzo podobne pytanie Pawłowi i Sylasowi. Znamy przynajmniej trzy fakty dotyczące tej osoby: był strażnikiem więziennym, poganinem oraz wiemy, że był zdesperowany. Nosił się on z zamiarem popełnienia samobójstwa zanim został powstrzymany przez Pawła. Wtedy ów człowiek spytał: „Panowie, co mam czynić, aby się zbawić?” (Dz 16,30).

Sam fakt, iż człowiek ten zadaje to pytanie ukazuje, że dobrze rozpoznał potrzebę swojego zbawienia – widział dla siebie wyłącznie śmierć i wiedział, że koniecznie potrzebuje pomocy. Także i to, że spytał Pawła i Sylasa dowodzi, że wierzył, że znają odpowiedź na nurtujące go pytanie.

Odpowiedź pojawia się szybko i prosto: „Uwierz w Pana Jezusa[Chrystusa] – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom” (wers 31). Ścieżka wiedzie do ukazania jak człowiek ten prawdziwie uwierzył i został nawrócony. Jego życie, począwszy od tego dnia, uległo widocznej zmianie.

Zauważ, iż nawrócenie tego Greka było oparte na wierze(„Uwierz...”). Musiał tylko zaufać Jezusowi – i nic poza tym! Człowiek ten uwierzył, że Jezus był Synem Boga („...Pana...”) i Mesjaszem, dzięki któremu wypełniło się Pismo(„…Chrystusa…” – w niektórych przekładach Biblii). Jego wiara zawierała także głębokie przekonanie, iż Jezus umarł za grzech i powstał z martwych, gdyż to właśnie było przesłaniem, które Paweł z Sylasem zawarli w swym kazaniu. (zob. Rz 10,9-10 oraz 1 Kor 15,1-4)

„Nawrócić się” to dosłownie „skierować się”. Kiedy kierujemy się ku czemuś, siłą rzeczy odwracamy się od czegoś innego. Gdy chcemy skierować się ku Jezusowi, musimy jednocześnie odwrócić się od grzechu. Biblia nazywa odwrócenie się od grzechu „żalem za grzechy” a zwrócenie się ku Jezusowi „wiarą”. Dlatego też wiara i żal za grzechy wzajemnie się dopełniają, możemy także znaleźć wskazanie na nie w Pierwszym Liście do Tesaloniczan (1,9) - „…nawróciliście się od bożków do Boga…”. Chrześcijanin pozostawi za sobą jego dawne sprawy, ścieżki i cokolwiek innego wiążącego się z fałszywą religią co jest wynikiem szczerego i prawdziwego nawrócenia na Chrześcijaństwo.

Upraszczając, aby się nawrócić na Chrześcijaństwo, musisz uwierzyć, że Jezus jest Synem Boga i umarł za Twój grzech a następnie powstał z martwych. Musisz także zgodzić się z Bogiem, iż jesteś grzesznikiem potrzebującym zbawienia oraz musisz złożyć swoje zaufanie w Jezusie aby Cię ocalił. Bóg obiecuje Ci ocalenie i obdarowanie Duchem Świętym, który uczyni Cię Nowym Stworzeniem, jeśli tylko odwrócisz się od grzechu i zwrócisz ku Jezusowi.

Chrześcijaństwo, w swojej prawdziwej formie, w zasadzie nie jest religią. Chrześcijaństwo, zgodnie z Biblią, jest po prostu więzią z Jezusem Chrystusem. Chrześcijaństwo jest Bogiem oferującym zbawienie każdemu kto uwierzy i zaufa ofierze Jezusa na krzyżu. Człowiek, który nawraca się na Chrześcijaństwo nie opuszcza jednej religii dla drugiej. Nawrócenie na Chrześcijaństwo jest otrzymywaniem daru który oferuje Bóg i rozpoczynaniem osobistej więzi z Jezusem Chrystusem w wyniku czego otrzymujemy odpuszczenie grzechów i wieczność spędzoną w Niebie po śmierci.

Czy pragniesz nawrócić się na Chrześcijaństwo przez to co przeczytałeś w tym artykule? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, przedstawiamy Ci prostą modlitwę, którą możesz ofiarować Bogu. Odmawianie tej lub jakiejkolwiek innej modlitwy – nie zbawi Cię. Jedynie wiara w Chrystusa może ocalić Cię od grzechu. Ta modlitwa jest po prostu sposobem na wyrażenie Bogu swej wiary w Niego i podziękowania za zatroszczenie się o Twoje zbawienie. "Boże, wiem, że zgrzeszyłem przeciwko Tobie i zasługuję na karę. Ale Jezus Chrystus wziął na siebie karę, na którą zasługuję, więc przez wiarę w Niego mogę otrzymać przebaczenie. Pokładam w Tobie moje zaufanie za wybawienie. Dziękuję za Twą wspaniałą łaskę i przebaczenie – dar życia wiecznego! Amen!”

Czy zdecydowałeś się uwierzyć w Jezusa ze względu na to, co przeczytałeś tutaj? Jeśli tak, proszę, kliknij przycisk znajdujący się poniżej „Dziś uwierzyłem w Chrystusa.”
EnglishPowrót na polską stronę główną

Jak nawrócić się na Chrześcijaństwo?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries