settings icon
share icon
Pytanie

Co Biblia mówi na temat nawrócenia na łożu śmierci?

Odpowiedź


Najdonioślejszym nawróceniem do Chrystusa, dokonanym w ostatnich chwilach życia, o jakich czytamy w Biblii, jest sytuacja przestępcy ukrzyżowanego obok Jezusa (Ew. Łukasza 24.39-43). Tuż przed swoją śmiercią, przestępca był niewierzącym i drwił z Chrystusa (Ew. Mateusza 27.44). Jednak w ostatnich chwilach upamiętał się i wyznał Jezusa, określając go niebiańskim Królem. Pan dał mu wspaniałą obietnicę, „Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju” (Ew. Łukasza 24.43).

Mimo, iż historia przestępcy na krzyżu pokazuje, że możliwe jest to by nawrócić się tuż przed śmiercią, to jednak Biblia ostrzega nas, abyśmy odwrócili się od swojej nieprawości, nie czekając na nic. Jan Chrzciciel ostrzegał, „Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios” (Ew. Mateusza 3.2). Jezus przekazał podobne przesłanie dotyczące niezwłocznej pokuty (Ew. Mateusza 4.17).

Biblia ostrzega nas odnośnie kruchości (ulotności) naszego życia. „Wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika” (Jakuba 4.14). Nie jesteśmy zachęcani do tego, aby podjąć decyzję o nawróceniu do Chrystusa „kiedyś tam”, ale abyśmy dzisiaj uwierzyli! „Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych” (Hebrajczyków 4.7). Nikt z nas nie wie, ile pozostało nam czasu na tym świecie albo w jakich okolicznościach przyjdzie nam umrzeć. Możemy umrzeć nagle, niespodziewanie bez możliwości nawrócenia się na łożu śmierci. Zatem jedynie słuszną opcją jest odwrócenie się od swoich złych czynów i już dzisiaj zawierzenie swojego życia Jezusowi Chrystusowi. „W czasie łaski wysłuchałem cię, a w dniu zbawienia pomogłem ci; oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia” (2 Koryntian 6.2).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Co Biblia mówi na temat nawrócenia na łożu śmierci?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries