settings icon
share icon
Pytanie

Czy będziemy nadzy w niebie?

Odpowiedź


Skoro Adam i Ewa byli nadzy w Ogrodzie Eden przed Upadkiem (1 Ks. Mojżeszowa rozdział 3), i skoro nie będzie potępienia w Nowej Ziemi (Ks. Objawienia 22.3), niektórzy spekulują, że w wieczności, będziemy również nadzy. Chociaż nie byłoby nic złego, gdyby uwielbieni wierzący w niebie byli nadzy (nie będzie tam pożądania), nie wydaje się, aby wierzący spędzili wieczność nago.

Istoty anielskie i ci, którzy zostali odkupieni, opisani są w Biblii jako noszący jakiś rodzaj szat. W wizji Daniela, posłaniec (czy to istota anielska czy postać Chrystusa przed wcieleniem) była ubrana w płótno, z pasem z czystego złota wokół bioder. Podobnie, anioł strzegący grobu Jezusa jest opisany jako odziany w szaty: "A oblicze jego było jak błyskawica, a jego szata biała jak śnieg" (Ew. Mateusza 28.3).

W Ks. Objawienia 4.4 dwudziestu czterech starców wokół tronu Bożego noszą białe odzienie i złote korony. Ks. Objawienia 3.5 mówi nam, że ci, którzy należą do Chrystusa będą "przyobleczeni w białe szaty." W biblijnych przedstawieniach mieszkańców nieba często wspomina się o ubiorze. Nie ma nigdy wskazówki, że ktokolwiek jest nieubrany.

W niebie, nie będziemy nadzy jak Adam czy Ewa zanim zgrzeszyli. Ich nagość wskazywała na ich niewinność i bezgrzeszność. Nigdy nie byliśmy w stanie bez grzechu, zatem gdy dostaniemy się do nieba, jesteśmy przedstawieni jako osłonięci "odzieniem" zapewnionym przez ofiarę Chrystusa (Ks. Objawienia 3.18).

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy będziemy nadzy w niebie?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries